Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Billings

Stotisícové město Billings je se svým počtem obyvatel největším městem amerického státu Montana. Nachází se ve středu jižní části Montany, je krajským městem Yellowstone County a je také jedním z nejrychleji se rozvíjejících měst na severu Spojených států amerických. V okruhu cca 500 km je největším městem. Z měst, která mají v USA nad 100 tisíc obyvatel je však jejich počtem nejmenší. Své jméno město získalo podle někdejšího prezidenta Severní pacifické dráhy – Fredericka H. Billingse.

Město vzniklo roku 1882 jen jako malá stanice železniční dráhy, ale jeho růst byl velmi rychlý a nezadržitelný. Stanice stála v blízkosti již existujícího města Coulson, ležícího na řece Yellowstone, které bylo tehdy centrem obchodu. Na místě dávného města Coulson se v současné době nachází Coulson Park. S příchodem Fredericka H. Billingse se začala oblast proměňovat. S ostatními vysokými představiteli železnice odkoupil pozemky v údolí Yellowstone.

Dnes je často přezdíváno „Magic City“, protože leží v blízkosti jednoho z nejkrásnějších přírodních úkazů na světě – Yellowstonského národního parku. Nedaleko se nachází také Pompey´s Pillar, nebo místo, kde se odehrála památná bitva Battle of Little Bighorn. V roce 1937 zasáhla město velká povodeň a to utrpělo značné škody i oběti na životech. V roce 1960 Billings předčil Great Falls a stal se největším městem Montany, stejně tak jako zdravotním, ekonomickým a kulturním centrem regionu. V důsledku ropné krize se v 70. letech 20. století z města odstěhoval velký počet obyvatel. V roce 1980 ovlivnil chod města výbuch sopky Mount St. Helens, na město tehdy dopadlo několik centimetrů popela.

V Billings najdete mnoho vzdělávacích institutů, jako například Montana State University Billings nebo The College of Technology. K největším atrakcím města patří Yellowstone Art Museum, Moss Mansion Historic House Museum, Western Heritage Center, Billings Depot a Skypoint.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko