Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Helena

Helena je hlavním městem amerického státu Montana a současně také sídelním městem kraje Lewis and Clark. V městě samotném žije okolo 28 tisíc obyvatel, s metropolitní aglomerací kraje Lewis and Clark a Jefferson má pak celkově kolem 71 tisíc obyvatel. Hustota zalidnění je 710 obyvatel na kilometr čtvereční.

Helena se nachází na jižní hranici Montany, obklopená Skalistými horami, které ovlivňují také její podnebí. Teploty se v zimě pohybují mezi 0° až -10°C a v létě pak mezi 11° až 28°C.

Město bylo založeno dne 30. října roku 1864, nedlouho poté, co bylo v potoku Last Chance Creek objeveno zlato. Město bylo původně pojmenováno Crabtown po Johnu Crabovi, rodákovi z Georgie, který zde zlato objevil. Společně s dalšími zlatokopy a horníky se mu podařilo město rozšířit a zvelebit. Název města se však příliš neujal, proto začali lidé vymýšlet jméno nové. Nakonec John Sommerville navrhnul jméno svého rodného města, Svaté Heleny v Arkansasu. Ostatní usoudili, že slovo „svatá“ již v názvu být nemusí a tak bylo přijato nové pojmenování Helena. Druhým adeptem na pojmenování města byl „Tomah“, ale tento návrh neprošel o dva hlasy. Helena byla hlavním městem teritoria Montana od roku 1875 a státu Montana od roku 1889. Kolem roku 1900 proběhlo sčítání lidu a Helena byla nejlidnatějším městem ve státě.

Mezi hlavní městské památky patří Katedrála svaté Heleny a Státní Kapitol dokončený v roce 1902. Ve městě najdeme také významné vzdělávací instituce, jako je The University of Montana – technická univerzita pro cca 1000 studentů, která byla otevřena již v roce 1939. Další je římskokatolická univerzita liberálních umění Caroll College, kde studuje okolo 1500 studentů. Ta byla otevřena ještě mnohem dříve, v roce 1909. Významné je ve městě také komunální centrum Civic Centre a lyžařský areál Great Divine Ski Area. Nedaleko města se nachází letiště Helena Regional Airport.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko