Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Glacier NP

Národní park Glacier rozkládající se na hranicích Kanady a Spojených států amerických je unikátním přírodním šperkem, který zdobí nejen kanadskou provincii Albertu, ale také americký stát Montana. Nádherně jsou zde kombinovány husté lesy s horskými plesy, potoky a říčkami s vodopády. Příroda parku tak nápadně připomíná alpskou scenérii obnažených ledovcových velikánů. Kromě horských masivů se v parku nachází také prérie a lesy. Díky své rozmanité biosféře zde našlo domov mnoho vzácných druhů fauny i flóry.

Ze západu směrem na východ protíná park 51 km dlouhá asfaltová vysokohorská silnice Going-to-the-Sun Rd., která vede podél jezera Lake McDonald dále k horským štítům pohoří Livingston a Lewis Range. Dostanete se po ní až do výšky 2000 metrů nad mořem, odkud se naskýtá nádherný a nezapomenutelný výhled na celé Skalisté hory. Přibližně v polovině cesty stoupá strmě vzhůru a po dosažení průsmyku Logan Pass s výškou 2025 metrů padá zase prudce dolů. Na některých úsecích silnice se vyskytují ostré a poměrně zrádné zatáčky, proto je nutná velká opatrnost. Hlavně v letních měsících bývají výškové partie této silnice v obležení turistů, mnohdy není ani kde zastavit, což také komplikuje dopravu.

Pokud toužíte po větším klidu, vydejte se směrem na východ do odloučeného střediska Many Glacier nedaleko vesničky Bobb. Přivítá vás impozantní hladina jezera Sherburne, ve které se zrcadlí siluety dvou horských velikánů – Mount Gould s výškou 2911 metrů nad mořem a Mount Siyeh měřícím 3052 metrů nad mořem. Z Many Glacier je možné se po perfektních turistických stezkách dostat na mnohá zajímavá místa. Mezi nejoblíbenější výletní cíle patří například 18 km vzdálené jezírko Iceberg Lake, které napájí dlouhý jazyk ledovce. Břehy jezírka jsou obklopeny loukami s pestrobarevnými alpínskými květy. Přitažlivá je také hladina tohoto horského plesa, která mění barvu od azurové až po temně modrou.

Dalším zajímavým místem je přibližně stejně vzdálené jezero Bullhead Lake, kam se v létě chodí chladit statní losi. Pokud máte kvalitní turistické vybavení včetně stanu a také příslušné povolení k pobytu v parku, můžete odtud pokračovat horským průsmykem Swiftcurrent Pass až do západní části parku. Park je však protkán množstvím dalších delších i kratších tras různých náročností, některé se dají projít za hodinu, jiné zaberou třeba celý den. Vždy je však dobré mít s sebou podrobnou mapu, kterou můžete zakoupit v jednom ze tří návštěvnických center.

Předtím, než se vydáte na výlet, byste měli rangerům nahlásit kam přesně jdete a kudy. Také byste si měli vyslechnout přednášku o tom, jak se zachovat při setkání s medvědem, kterých v parku žije poměrně dost. Vedle černých medvědů žije totiž v Glacieru i padesátka medvědů grizzly, kteří mohou být smrtelně nebezpeční. Pro setkání s nimi proto platí zvlášť přísná pravidla. Nikdy byste neměli podceňovat předpisy o vaření, spaní, mytí nádobí a skladování potravin. V Glacieru se dohromady nachází 13 kempů, ale jen ve dvou z nich je možné si dopředu rezervovat místa.

Národní park Glacier je součástí Mezinárodního parku míru Waterton-Glacier, o který se USA dělí s Kanadou. Menší kanadský Waterton Lakes a téměř devětkrát větší americký národní park Glacier byly roku 1932 spojeny na důkaz dlouholetého přátelství mezi Spojenými státy a Kanadou. Na Seznam světového dědictví byla tato přírodní památka zapsána v roce 1995.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko