Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Great Falls

Great Falls, kde žije okolo 57 tisíc obyvatel, je krajským městem Cascade County v americkém státě Montana. Je také hlavním městem metropolitní statistické oblasti, která pod sebe zahrnuje všechna další města spadající po Cascade County. Název Great Falls získalo město podle řady vodopádů, které museli členové dávné expedice Lewis a Clark v letech 1805 - 1806 na své cestě do Louisiany překonávat.

Město bylo založeno v roce 1883 Parisem Gibsonem a železničním magnátem Jamesem J. Hillem. Great Falls bylo městem, které jako zdroj energie využívalo vodních elektráren na řece Missouri. Historik William J. Furdell ho popsal jako „podnikatelské město“. V roce 1884 zde byla založena pošta a roku 1889 začala výstavba přehrady Černý orel, která městu poskytla vodní energii na celý následující rok.

Great Falls se poměrně rychle stalo prosperujícím průmyslovým městem a kolem roku 1900 bylo již jedním z největších města Montany.  K významným památkám města patří rustikální studio Charlese Mariona Russella, ale také nedaleké vodopády Grat Falls, po nichž je město pojmenováno. Národní kulturní památkou je Great Falls Portage, Ve městě se nachází také C. M. Russell Museum Complex, University of Great Falls, Giant Springs a protéká tudy i Roe River, což je nejkratší řeka na světě. V roce 1940 zde byla otevřena vojenská základna Malmstrom Air Force. V současnosti se v Great Falls nachází muzeum Montana Air National Guard, které uchovává zajímavá letadla, včetně letadla F-89J, které v roce 1957 vystřelilo jadernou neřízenou střelu Genie.

Město Great Falls se zapsalo do povědomí lidí také tím, že je jedním z prvních měst, kde došlo ke vzniku fenoménu zvaného UFO. V roce 1950 zde dva lidé pozorovali jasné stříbřité koule rychle se pohybující po obloze. Proletěly nad celým městem a zastavily se nad prázdným baseballovým stadionem. Lidé tyto objekty vyfotografovali a tak se o tomto incidentu velmi rychle dozvěděl celý svět. Je považován za jeden z prvních případů pozorování UFO na území Spojených států amerických. V roce 2007 byl baseballový tým Great Falls White Sox přejmenován na Great Falls Voyager, což je připomínkou právě této události. Také v logu týmu je vyobrazen létající talíř.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko