Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grant-Kohrs Ranch NHS

Tento ranč nacházející se v americkém státě Montana byl zřízen kanadským obchodníkem s kožešinami Johnym Grantem. Později byl rozšířen o dobytek magnáta Conrada Kohrse a vznikl tak rozlehlý ranč Grant – Kohrs, který je dnes národním historickým místem.

Conrad Kohrs se narodil 5. srpna roku 1835 v dánské provincii Holstein. Do Ameriky přicestoval v době, kdy v Kalifornii propukla zlatá horečka. Když mu bylo 22 let, stal se občanem Spojených států amerických. Poté se vypravil do Kanady a nakonec se vrátil do americké Montany, kde v roce 1862 pracoval jako zlatokop v táboře. Později se však začal zabývat prodejem hovězího dobytka a díky prodeji hovězího masa horníkům se z něj stal zámožný muž. Kohrs zanedlouho vlastnil již 50 tisíc kusů dobytka a proto se rozhodl postavit pro něj provoz. Měl tak zajištěno spásání travin na ploše 40 000 km2.

Po kruté zimě na přelomu let 1886 – 1887 se Kohrs a jeho nevlastní bratr John Bielenberg rozhodli využívat modernější metody farmaření. Nakoupili několik čistokrevných chovných zvířat, oplotili své pastviny a nakupovali více krmiva, které následně uskladňovali pro případ nedostatku. Kohrsovi se začalo přezdívat „Dobytčí král z Montany“.

Ranč připomíná historii průmyslových chovů na západě Spojených států amerických v polovině 19. století a seznamuje návštěvníky s počátky chovu i se současností. Tento zajímavý typ parku byl vytvořen v roce 1972 a rozkládá se na ploše 6,1 km2. Na této rozloze se nachází přes 90 různých staveb. Dnes je pod ochranou organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko