Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vicksburg NMP

U městečka Vicksburg v Mississippi se od 18. května do 4. července roku 1863 odehrávala jedna z rozhodujících bitev americké občanské války. Státy Unie zde tehdy porazily státy Konfederace. Dnes je toto místo vyhlášeno národním vojenským parkem, kde najdeme Zrekonstruované opevnění a zákopy, které evokují vzpomínky na 47 dní trvající obléhání města.

Park pod sebe zahrnuje 1325 nejrůznějších historických památek a pozůstatků bitvy, v délce 32 km se táhnou historické zákopy. Mnoho z těchto zajímavostí si můžete prohlédnout přímo ze silnice, která tudy prochází. Nachází se zde staré domy, děla, zrestaurovaný dělový člun USS Káhira, který byl potopen 12. prosince 1862 na řece Yazoo. Na kopci byl vystavěn památník této události, ke kterému vede 47 schodů – jeden za každý den obléhání města Vicksburg.

Bitva v roce 1863 probíhala tak, že Generál Grant po několika marných pokusech dobýt pevnost Vicksburg, vyrazil po západním břehu řeky Mississippi směrem na jih. Když rozdělil armádu Konfederace obratným manévrováním na dvě části, dobyl hlavní město státu Mississippi Jackson a vrátil se zpátky k Vickburgu. Ustupující jižanský generál Pemberton byl obležen ve Vicksburgu, a když se ukázalo, že pevnost nelze dobýt frontálním útokem, rozhodl se generál Grant ke klasickému obléhání. Během tažení k pevnosti urazil Grant v 19 dnech přes 300 km, v pěti hlavních akcích a několika šarvátkách porazil oddíly početně silnějšího nepřítele a způsobil mu čitelné ztráty. Po téměř 50 dnech obležení, kdy z celé posádky byla polovina mužů padlých, raněných či nemocných, se pevnost vzdala.

Jednalo se o vítězství nedozírné ceny. Nejenže tu do rukou federální armády padlo více jak 30 000 zajatců, ale opanování Vicksburgu otevřelo řeku Mississippi pro vojenská i obchodní plavidla od pramene až k ústí. V opačném směru se o otevření vodní cesty snažil generál Nathaniel P. Banks (ovládající New Orleans) a to především dobytím další silné jižanské državy, Port Hudsonu v Louisianě. Ztráta kontroly nad řekou Mississippi znamenala pro Konfederaci možná ještě větší ránu než porážka u Gettysburgu.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko