Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Natchez Trace NST

Americké státy Mississippi, Tennessee a Oklahoma protíná 710 km dlouhá stezka Natchez Trace National Scenic Trail. Tato stará stezka vede z Natchez od řeky Mississippi až do města Nashville ve státě Tennessee. Stezka se pyšní bohatou historií, v dávných dobách po ní chodili původní Američané, tedy četné indiánské kmeny žijící v těchto třech státech.

V dobách osidlování východní Ameriky se po stezce Natchez Trace National Scenic Trail vydávali evropští objevitelé za poznáním nových krajin, které následně obsazovali. Po stopách prvních osadníků se posléze vydávali obchodníci, později vojáci a nakonec se stezka stala trasou americké pošty. V současnosti po ní putují hlavně turisté a dobrodruzi, stala se z ní totiž naučná stezka seznamující s americkou historií a představující nejrůznější přírodní zajímavosti východního pobřeží Spojených států amerických. Protíná mnoho historicky, kulturně i přírodně přitažlivých lokalit.

Natchez Trace Trail vede skrz nejrůznější typy krajin, během cesty můžete narazit na gumovníkové mokřady nebo bavlníková pole.  Nakonec se stezka zastaví u úpatí pohoří Smoky Mountains. Na mnoha místech se tato nekomerční stezka proměňuje jen v prašné a nezpevněné polní cesty, přesto ji s oblibou vyhledávají jak pěší turisté, tak i cyklističtí nadšenci. Stala se cílem milovníků turistiky, horolezectví i kempování. Po celý rok zde probíhají zajímavé kulturní akce, jako je Den Pionýrů nebo různé dobové slavnosti.

Stezku v jedné části lemuje státní silnice Natchez Trace Parkway, z níž je v současné době návštěvníkům otevřeno přibližně 100 km. Podél této silnice je rozeseto také množství atraktivních míst, která stojí za návštěvu. Velmi lákavá jsou například města duchů, jako je Rocky Springs, které bylo stejně jako mnohá další, vystavěno v době zlaté horečky. Po vyčerpání veškerých přírodních zdrojů však bylo opuštěno. Podél Natchez Trace Parkway se nachází tři kempy, kde je možné přenocovat. Abyste se mohli ubytovat, nepotřebujete žádné zvláštní povolení.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko