Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Natchez Trace NST

Americké státy Mississippi, Tennessee a Oklahoma protíná 710 km dlouhá stezka Natchez Trace National Scenic Trail. Tato stará stezka vede z Natchez od řeky Mississippi až do města Nashville ve státě Tennessee. Stezka se pyšní bohatou historií, v dávných dobách po ní chodili původní Američané, tedy četné indiánské kmeny žijící v těchto třech státech.

V dobách osidlování východní Ameriky se po stezce Natchez Trace National Scenic Trail vydávali evropští objevitelé za poznáním nových krajin, které následně obsazovali. Po stopách prvních osadníků se posléze vydávali obchodníci, později vojáci a nakonec se stezka stala trasou americké pošty. V současnosti po ní putují hlavně turisté a dobrodruzi, stala se z ní totiž naučná stezka seznamující s americkou historií a představující nejrůznější přírodní zajímavosti východního pobřeží Spojených států amerických. Protíná mnoho historicky, kulturně i přírodně přitažlivých lokalit.

Natchez Trace Trail vede skrz nejrůznější typy krajin, během cesty můžete narazit na gumovníkové mokřady nebo bavlníková pole.  Nakonec se stezka zastaví u úpatí pohoří Smoky Mountains. Na mnoha místech se tato nekomerční stezka proměňuje jen v prašné a nezpevněné polní cesty, přesto ji s oblibou vyhledávají jak pěší turisté, tak i cyklističtí nadšenci. Stala se cílem milovníků turistiky, horolezectví i kempování. Po celý rok zde probíhají zajímavé kulturní akce, jako je Den Pionýrů nebo různé dobové slavnosti.

Stezku v jedné části lemuje státní silnice Natchez Trace Parkway, z níž je v současné době návštěvníkům otevřeno přibližně 100 km. Podél této silnice je rozeseto také množství atraktivních míst, která stojí za návštěvu. Velmi lákavá jsou například města duchů, jako je Rocky Springs, které bylo stejně jako mnohá další, vystavěno v době zlaté horečky. Po vyčerpání veškerých přírodních zdrojů však bylo opuštěno. Podél Natchez Trace Parkway se nachází tři kempy, kde je možné přenocovat. Abyste se mohli ubytovat, nepotřebujete žádné zvláštní povolení.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko