Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jackson

Jackson je hlavním, největším a zároveň také nejlidnatějším městem amerického státu Mississippi a krajským městem Hinds County. Jméno nese po tehdejším americkém prezidentovi Andrewu Jacksonovi. Město situované na řece Pearl zaujímá rozlohu 276, 7 km2, z toho asi 5 km2 tvoří voda. Počasí je zde v létě velmi teplé a vlhké a zimy jsou mírné.

Ještě v 19. století bylo Jackson malým městem a kvůli občanské válce zde nestoupal ani počet obyvatel. Navzdory statusu hlavního města, sídlilo v Jacksonu v roce 1850 podle sčítání lidu pouze 1881 obyvatel. Do roku 1900 se však jejich počet vyšplhal až na 8000. Kolem roku 1944 stoupla populace na 70 tisíc a od té doby je Jackson nejlidnatějším městem státu. Roku 1980 tam sídlilo kolem 200 tisíc obyvatel, ale počty stále klesají. Hustota zalidnění je 678,2 obyvatel na kilometr čtvereční. Jackson spadá pod statistickou oblast Jackson – Yazoo City s více než půl milionem obyvatel. Je tak 88. největší metropolitní oblastí ve Spojených státech amerických.

Na území, kde se dnes metropole rozkládá, žili původně příslušníci indiánského kmene Choctaw. Ti byli pod nátlakem americké vlády donuceni odejít dále na východ od řeky Mississippi, v souladu s podmínkami smlouvy Dancing Rabbit Creek z roku 1830. Mnoho Choctawů se přestěhovalo do oblasti dnešní Oklahomy, ale řada se rozhodla zůstat ve své vlasti. Proto jich dnes spousta žije v různých indiánských rezervacích, které se nachází na celém území státu. Jejich největší komunita se nachází v Choctaw, což je asi 160 km severovýchodně od města.

Prvním osadníkem byl francouzsko – kanadský obchodních Louis LeFleur, který se sem dostal po historické stezce Natchez Trace. Oblast byla tehdy známá jako LeFleur´s Bluff. V současnosti je Jackson domovem několika velkých průmyslových závodů. Mezi primární průmyslová odvětví patří hutnictví, zpracování potravin, výroba elektrických zařízení a strojů a kovodělných výrobků. V okolí města je podporováno zemědělství, chov hospodářských zvířat, pěstování sojových bobů a bavlny.

Jackson je také městem, jež se proslavilo svou hudbou – je kolébkou blues, gospelů a R&B. Najdeme zde rovněž světově proslulé nahrávací studio Malaco Records. Mnoho slavných hudebníků jsou rodáky právě z Jacksonu. V downtownu se nachází mnoho turisticky přitažlivých lokalit i historických památek, jako je například Alamo Theater, Boddie Mansion, Chimneyville Crafts Gallery, City Hall, Jackson Zoo, Mississippi Arts Center, Mississippi Museum of Art, Municipal Art Gallery, Oaks House Museum, Old State Capitol, Smith Park, Smith Robertson Museum and Cultural Center, Sonny Guy Municipal Golf Course a také War Memorial Building.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko