Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Biloxi

Biloxi je po Jacksonu a Gulfportu třetím největším městem amerického státu Mississippi a zároveň společně s Gulfportem také krajským městem Harrison County. Spadá pod metropolitní statistickou oblast Gulfport – Biloxi – Pascagoula, ale v samotném Biloxi žije okolo 45 tisíc obyvatel. Biloxi je oblíbeným pobřežním turistickým střediskem a základnou pro Kessler Air Force Base.

Dne 29. srpna roku 2005 bylo Biloxi, stejně jako New Orleans a Gulfport zasaženo silným hurikánem Katrina, který jej značně poškodil – převážná část města byla zaplavena a srovnána se zemí. Silný vítr zde ničil střechy, odnášel části domů a rozbíjel okna výškových budov. Přívalová vlna zde dosahovala výšky až šesti metrů. Hurikán také strhl řadu lodí na silnice ve vnitrozemí a voda zaplavila populární kasina na pobřeží. Několik význačných budov bylo zničeno a ulice byly posety pláty plechu, spadlými stromy a troskami z domů. Místní obyvatelé si tak vzpomněli na podobnou tragédii, která se zde odehrála 17. srpna 1969, kdy do města vtrhnul hurikán Camille. Oblast Gulfport-Biloxi ve státě Mississippi čelí po hurikánech nezaměstnanosti přesahující 23 procenta.

V blízkosti Biloxu se nachází letiště Gulfport – Biloxi International Airport, které během řádění hurikánu Katrina utrpělo také velké škody, ale po četných rekonstrukcích se jej podařilo dát zase do původního stavu. V současné době už je obnovena také obchodní letecká doprava. K zajímavostem města patří Ohr-O´Keefe Museum, St. Michael's Church, Biloxi Lighthouse a kolem 20 kasin, z nichž asi nejzajímavější je Isle of Capri casino.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko