Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Biloxi

Biloxi je po Jacksonu a Gulfportu třetím největším městem amerického státu Mississippi a zároveň společně s Gulfportem také krajským městem Harrison County. Spadá pod metropolitní statistickou oblast Gulfport – Biloxi – Pascagoula, ale v samotném Biloxi žije okolo 45 tisíc obyvatel. Biloxi je oblíbeným pobřežním turistickým střediskem a základnou pro Kessler Air Force Base.

Dne 29. srpna roku 2005 bylo Biloxi, stejně jako New Orleans a Gulfport zasaženo silným hurikánem Katrina, který jej značně poškodil – převážná část města byla zaplavena a srovnána se zemí. Silný vítr zde ničil střechy, odnášel části domů a rozbíjel okna výškových budov. Přívalová vlna zde dosahovala výšky až šesti metrů. Hurikán také strhl řadu lodí na silnice ve vnitrozemí a voda zaplavila populární kasina na pobřeží. Několik význačných budov bylo zničeno a ulice byly posety pláty plechu, spadlými stromy a troskami z domů. Místní obyvatelé si tak vzpomněli na podobnou tragédii, která se zde odehrála 17. srpna 1969, kdy do města vtrhnul hurikán Camille. Oblast Gulfport-Biloxi ve státě Mississippi čelí po hurikánech nezaměstnanosti přesahující 23 procenta.

V blízkosti Biloxu se nachází letiště Gulfport – Biloxi International Airport, které během řádění hurikánu Katrina utrpělo také velké škody, ale po četných rekonstrukcích se jej podařilo dát zase do původního stavu. V současné době už je obnovena také obchodní letecká doprava. K zajímavostem města patří Ohr-O´Keefe Museum, St. Michael's Church, Biloxi Lighthouse a kolem 20 kasin, z nichž asi nejzajímavější je Isle of Capri casino.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko