Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Natchez NHP

Natchez je správním sídlem a největším městem kraje Adams County ve státě Mississippi. Je považováno také za jedno z nejstarších měst na severoamerickém kontinentu, jelikož bylo založeno v roce 1716. To je skoro o sto let dříve, než bylo založeno hlavní město státu – Jackson. Hrálo proto důležitou roli v historii Ameriky, velký vliv mělo zejména na vývoj jihozápadní části země. Zajímavé bylo také svou strategicky výhodnou polohou na březích řeky Mississippi.

V současnosti žije ve městě okolo 20 tisíc obyvatel. V okolí města se dnes rozkládá významný historický park, který je pod správou organizace National Park Service. Park se skládá ze tří samostatných částí: Fort Rosalie, William Johnson House a Melrose. Ve městě se můžete kochat nádhernými domy dávných bavlnářských magnátů, které jsou nádherným příkladem, s jakým vkusem si bohatí lidé zařizovali své výstavní domy.

Za hranicemi Natchezu je možné se napojit na silnici Natchez Trace Parkway, jež prochází celým státem Mississippi a dovede nás až do Tennessee. Původně to byla jen ušlapaná stezka pro zvířata, která se časem proměnila v úzkou vydlážděnou stezku vedoucí skrz státy, až se nakonec stala skutečnou silnicí, po níž každý den proudí kolony aut.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko