Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brices Cross Roads NBS

Brices Cross Roads National Battlefield Site - tento park rozkládající se na ploše jednoho akru připomíná velkou bitvu, která se zde odehrála 10. června roku 1864 během americké občanské války mezi Unií a Konfederací. Bitva byla velkým taktickým vítězstvím Konfederace, ale také názorným příkladem toho, že jedna vyhraná bitva není ještě vyhranou válkou.

Během občanské války se odehrálo několik bitev, nikdy však nešlo o izolované incidenty. Každá bitva byla výsledkem série akcí a událostí, které na sebe navazovaly a ovlivnily ty budoucí. Brices Cross Roads NBS se nachází asi 15 mil severně od města Tupelo v Mississippi, kde se také odehrála významná bitva.

V parku se nachází několik historických domů, v návštěvnickém centru si pak můžete prohlédnout nejrůznější artefakty, které zde byly nalezeny jako pozůstatky z bitvy. Stojí zde také působivé pomníky a několik značek, které poskytují kvalitní informace o této bitvě.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko