Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tupelo NB

Tupelo je největším městem kraje Leea a zároveň osmým největším městem v celém státě Mississippi. Tupelo se nachází na severovýchodě státu, mezi Memphisem a Birminghamem v Alabamě. Proslavilo se zejména jako rodiště zpěváka Elvise Presleyho. Tupelo bylo pojmenováno po stromech tupelo, které v hojném počtu rostly v této oblasti.

Na Main Street se ve městě nachází historicky významné bitevní pole Tupelo National Battlefield. Rozkládá se na ploše asi jednoho akru na západním okraji města. Main Street, na které se bitevní pole nachází, bývá často nazýváno jako Highway 6 a Highway 278. Na tuto cestu se napojuje i Natchez Trace Parkway – jde o vyhlídkovou stezku, na které se nachází mnoho zajímavých míst a která protíná historicky, kulturně i přírodně přitažlivé lokality. Stezka kopíruje původní domorodou cestu vedoucí mezi Nashvillem a Natchezem. Na mnoha místech se proměňuje jen v nezpevněné polní cesty, přesto je vyhledávána jak cykloturisty, tak i pěšími výletníky.

Pomník na bitevním poli v Tupelo připomíná bitvu, která se zde odehrála 13. a 14. července roku 1864, během americké války Severu proti Jihu. Dne 21. února roku 1929 bylo toto místo prohlášeno za památku a nazváno Tupelo National Battlefield. V roce 1961 však chráněná oblast trochu změnila své hranice a od roku 1966 je bitevní pole zapsáno v Národním registru historických míst. Dnes je spravováno organizací National Park Service, stejně tak jako stezka Natchez Trace Parkway.

Tupelo je také městem, kde byla v roce 1934 jako první v celých Spojených státech amerických zavedena elektrická energie díky dohodě z Tennessee Valley Authority, roku 1935 sem pak zavítal i americký prezident Franklin D. Roosevelt. Ve městě se každý rok koná významný festival umění a najdeme zde také největší automobilové muzeum v Severní Americe. Bylo otevřeno v roce 2002 a návštěvníkům představuje více jak 150 unikátních automobilů, které byly součástí osobní sbírky Franka K. Spain.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko