Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gulfport

Gulfport je po hlavním městě Jacksonu druhým největším městem amerického státu Mississippi a zároveň také krajským městem Harrison County. Spadá pod metropolitní statistickou oblast Gulfport – Biloxi – Pascagoula, ale v samotném Gulfportu žije okolo 70 tisíc obyvatel. Gulfport je oblíbeným pobřežním turistickým střediskem a také domovem US Navy Seabees.

Dne 29. srpna roku 2005 byl Gulfort zasažen silným hurikánem Katrina, který jej značně poškodil – převážná část města byla zaplavena a srovnána se zemí. Silný vítr zde ničil střechy, odnášel části domů a rozbíjel okna výškových budov. Přívalová vlna zde dosahovala výšky až šesti metrů. Místní obyvatelé si tak vzpomněli na podobnou tragédii, která se zde odehrála 17. srpna 1969, kdy do města vtrhnul hurikán Camille. Oblast Gulfport-Biloxi ve státě Mississippi čelí po hurikánech nezaměstnanosti přesahující 23 procenta.

V Gulfportu se nachází letiště Gulfport – Biloxi International Airport, které během řádění hurikánu Katrina utrpělo také velké škody, ale po četných rekonstrukcích se jej podařilo dát zase do původního stavu. V současné době už je obnovena také obchodní letecká doprava. Gulfport je také městem vzdělání, najdeme zde Gulfport School District a Harrison County School District. Město ej rovněž domovem William Carey Baptist College či Jefferson Davis Campus.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko