Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gulfport

Gulfport je po hlavním městě Jacksonu druhým největším městem amerického státu Mississippi a zároveň také krajským městem Harrison County. Spadá pod metropolitní statistickou oblast Gulfport – Biloxi – Pascagoula, ale v samotném Gulfportu žije okolo 70 tisíc obyvatel. Gulfport je oblíbeným pobřežním turistickým střediskem a také domovem US Navy Seabees.

Dne 29. srpna roku 2005 byl Gulfort zasažen silným hurikánem Katrina, který jej značně poškodil – převážná část města byla zaplavena a srovnána se zemí. Silný vítr zde ničil střechy, odnášel části domů a rozbíjel okna výškových budov. Přívalová vlna zde dosahovala výšky až šesti metrů. Místní obyvatelé si tak vzpomněli na podobnou tragédii, která se zde odehrála 17. srpna 1969, kdy do města vtrhnul hurikán Camille. Oblast Gulfport-Biloxi ve státě Mississippi čelí po hurikánech nezaměstnanosti přesahující 23 procenta.

V Gulfportu se nachází letiště Gulfport – Biloxi International Airport, které během řádění hurikánu Katrina utrpělo také velké škody, ale po četných rekonstrukcích se jej podařilo dát zase do původního stavu. V současné době už je obnovena také obchodní letecká doprava. Gulfport je také městem vzdělání, najdeme zde Gulfport School District a Harrison County School District. Město ej rovněž domovem William Carey Baptist College či Jefferson Davis Campus.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko