Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sleeping Bear Dunes NL

Chráněná jezerní oblast Sleeping Bear Dunes National Lakeshore se rozkládá podél severozápadního pobřeží Michiganského jezera, na rozhraní regionu Leelanau a Benzie County ve státě Michigan.  Park zasahuje úsek jezera v délce 60 km a zahrnuje pod sebe také severní a jižní ostrovy Manitou. Na jižním ostrově se nachází maják South Manitou Island Lighthouse postavený v roce 1871 a také několik venkovských historických farem. Ostrovy byly připojeny k parku v roce 1970.

Sleeping Bear Dunes vypadá jako malý kousek Sahary ukrytý v Severní Americe.  Park byl založen z důvodu zachování vynikajících přírodních podmínek, jako jsou lesy, pláže, starověké ledovcové jevy a četné písečné duny. Svůj název získal park díky legendě starých indiánů kmene Chippewa o spícím medvědovi. V dávných dobách zde údajně obrovský lesní požár vyhnal medvědici s dvěma mláďaty z jejich úkrytu na západním břehu a donutil je vrhnout se do jezera. Zvířata se snažila plavat na druhou stranu jezera, aby se zachránila a našla nové přístřeší.

Po mnoha kilometrech plavání ve vodách jezera již byla mláďata vyčerpaná. Matka zatím dosáhla břehu a čekala na ně na vysokém útesu, bohužel se jich již nedočkala. Malí medvídci se utopili v jezeře, matka tam však neustále čekala v naději, že se její mláďata objeví. Odhodlání a víra matky tak způsobila, že se její mláďata znovu objevila v podobě dvou ostrovů – Severního a Jižního Manitou. Medvědice se pak proměnila ve velkou písečnou dunu a takto na svá mláďata čeká dodnes.

V současnosti je jezero Michigan rájem pro nejrůznější outdoorové aktivity, jako je plavání, rybolov, turistika i kanoistika. Návštěvníky sem lákají také prapodivné skalní útvary, které za mnoho tisíc let vytvarovala voda a vítr. Skály nejrůznějších barev od světle šampaňské až po zlatohnědou zde dosahují výšky několika desítek metrů. Zajímavé jsou také místní prapodivné rostliny a nádherný západ slunce jistě potěší romantické duše.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko