Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sleeping Bear Dunes NL

Chráněná jezerní oblast Sleeping Bear Dunes National Lakeshore se rozkládá podél severozápadního pobřeží Michiganského jezera, na rozhraní regionu Leelanau a Benzie County ve státě Michigan.  Park zasahuje úsek jezera v délce 60 km a zahrnuje pod sebe také severní a jižní ostrovy Manitou. Na jižním ostrově se nachází maják South Manitou Island Lighthouse postavený v roce 1871 a také několik venkovských historických farem. Ostrovy byly připojeny k parku v roce 1970.

Sleeping Bear Dunes vypadá jako malý kousek Sahary ukrytý v Severní Americe.  Park byl založen z důvodu zachování vynikajících přírodních podmínek, jako jsou lesy, pláže, starověké ledovcové jevy a četné písečné duny. Svůj název získal park díky legendě starých indiánů kmene Chippewa o spícím medvědovi. V dávných dobách zde údajně obrovský lesní požár vyhnal medvědici s dvěma mláďaty z jejich úkrytu na západním břehu a donutil je vrhnout se do jezera. Zvířata se snažila plavat na druhou stranu jezera, aby se zachránila a našla nové přístřeší.

Po mnoha kilometrech plavání ve vodách jezera již byla mláďata vyčerpaná. Matka zatím dosáhla břehu a čekala na ně na vysokém útesu, bohužel se jich již nedočkala. Malí medvídci se utopili v jezeře, matka tam však neustále čekala v naději, že se její mláďata objeví. Odhodlání a víra matky tak způsobila, že se její mláďata znovu objevila v podobě dvou ostrovů – Severního a Jižního Manitou. Medvědice se pak proměnila ve velkou písečnou dunu a takto na svá mláďata čeká dodnes.

V současnosti je jezero Michigan rájem pro nejrůznější outdoorové aktivity, jako je plavání, rybolov, turistika i kanoistika. Návštěvníky sem lákají také prapodivné skalní útvary, které za mnoho tisíc let vytvarovala voda a vítr. Skály nejrůznějších barev od světle šampaňské až po zlatohnědou zde dosahují výšky několika desítek metrů. Zajímavé jsou také místní prapodivné rostliny a nádherný západ slunce jistě potěší romantické duše.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko