Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Isle Royale NP

Národní park Isle Royale se nachází na stejnojmenném ostrůvku rozkládajícím se v největším, nejzápadnějším a nejstudenějším z pěti Velkých jezer – na Hořejším jezeře. To je situováno ve státě Michigan ve Spojených státech amerických, na hranicích s Kanadou. Na tomto jezeře je významné také souostroví Apostle Islands.

Isle Royale je asi 50 mil dlouhý a 10 mil široký a je tak největším ostrovem na jezeře. V roce 1940 zde byl vyhlášen národní park, který je otevřen jen v letním období a ochraňuje opravdu nedotčenou přírodu. Přístupný je totiž pouze letecky nebo lodí. Plocha parku je 2, 314 km2, ale z toho jen 542 km2 leží nad vodou. V minulosti byl využíván k rekreaci, rybaření a těžbě mědi. Dnes se zde nachází pouze jeden jediný hotel a obchod se základními potravinami, jinak je to divočina, kam se nedostala civilizace. Na ostrově nejsou dokonce ani žádné cesty, protkán je pouze asi tuctem cest pro pěší.

Národní park Isle Royale je známý také díky početné populaci vlků a losů. Jejich stav je však poměrně proměnlivý, když totiž nemají v zimě dostatek potravy, vydají se na cestu přes zamrzlé jezero až na kanadskou pevninu. První vlci se sem dostali ve 40. letech 20. století a na ostrůvku byli doslova izolovaní od jiných příslušníků svého druhu. Vlci zde loví losy, kteří na ostrově pobývají spolu s nimi. Za téměř 60 let se zde vytvořily celkem 4 vlčí smečky, ve kterých je 24 vlků.

Zájemci mají možnost si zapůjčit kánoe či kajaky a proplouvat pobřežními zátokami a okolními jezery. Kvůli okolním četným malým ostrůvkům zde bylo vystavěno několik majáků, jako v Passage Island, Rock Harbor, Rock of Ages nebo Isle Royale Lighthouse.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko