Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pictured Rocks NL

Na pobřeží Hořejšího jezera ve státě Michigan se nachází zajímavá a chráněná oblast Pictured Rocks National Lakeshore. Pobřeží jezera lemuje v délce 67 km a celkově zaujímá rozlohu 296 km2. Jedná se o nádherné místo, kde můžete pozorovat nekonečné, různě tvarované skály, přírodní podloubí, zvlněné pobřeží, vodopády a písečné duny. Kromě krásné přírody nabízí oblast také celou řadu zajímavých staveb, včetně majáků.

Pískovcové skály ční nad jezerem mnohdy až do výše 60 metrů. Postupem času do nich byly působením přírodních živlů vytvarovány mělké jeskyně, oblouky a další tvary, proto vám na mnoha místech mohou masívy připomínat třeba hrad s věžičkami, nebo lidské obličeje. Fantazii se zde meze nekladou. Kolem skal můžete proplout na výletní lodi, která vám umožní si je prohlédnout ze všech stran.

Pictured Rocks byla v roce 1966 vyhlášena americkým Kongresem za první oficiální chráněnou jezerní oblast ve Spojených státech amerických. V současné době je oblast spravována organizací National Park Service a každoročně sem zavítá kolem půl milionu návštěvníků. Pictured Rocks poskytuje spoustu příležitostí pro turistiku, kempink a poznávání během všech ročních období.

Na východním konci parku se nachází ještě oblast Grand Sable Dunes, která ochraňuje jedinečné písečné formace. Nejvyšší duny zde dosahují výšky až 85 metrů nad hladinou jezera. Nedaleko je situována také Národní rekreační oblast Grand Island, která poskytuje také celou řadu turisticky zajímavých lokalit.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko