Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pictured Rocks NL

Na pobřeží Hořejšího jezera ve státě Michigan se nachází zajímavá a chráněná oblast Pictured Rocks National Lakeshore. Pobřeží jezera lemuje v délce 67 km a celkově zaujímá rozlohu 296 km2. Jedná se o nádherné místo, kde můžete pozorovat nekonečné, různě tvarované skály, přírodní podloubí, zvlněné pobřeží, vodopády a písečné duny. Kromě krásné přírody nabízí oblast také celou řadu zajímavých staveb, včetně majáků.

Pískovcové skály ční nad jezerem mnohdy až do výše 60 metrů. Postupem času do nich byly působením přírodních živlů vytvarovány mělké jeskyně, oblouky a další tvary, proto vám na mnoha místech mohou masívy připomínat třeba hrad s věžičkami, nebo lidské obličeje. Fantazii se zde meze nekladou. Kolem skal můžete proplout na výletní lodi, která vám umožní si je prohlédnout ze všech stran.

Pictured Rocks byla v roce 1966 vyhlášena americkým Kongresem za první oficiální chráněnou jezerní oblast ve Spojených státech amerických. V současné době je oblast spravována organizací National Park Service a každoročně sem zavítá kolem půl milionu návštěvníků. Pictured Rocks poskytuje spoustu příležitostí pro turistiku, kempink a poznávání během všech ročních období.

Na východním konci parku se nachází ještě oblast Grand Sable Dunes, která ochraňuje jedinečné písečné formace. Nejvyšší duny zde dosahují výšky až 85 metrů nad hladinou jezera. Nedaleko je situována také Národní rekreační oblast Grand Island, která poskytuje také celou řadu turisticky zajímavých lokalit.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko