Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Flint

V americkém státě Michigan se podél řeky Flint rozvinulo stejnojmenné město, které je se svými 130 tisíci obyvateli pátým největším městem v zemi. Toto krajské město Genesee County leží asi 106 km severozápadně od Detroitu. Flint je také největším městem s jednoslabičným názvem v celých Spojených státech amerických.

Město Flint bylo založeno evropskými přistěhovalci v roce 1871. Flint je známý jako rodiště společnosti General Motors Corporation. V letech 1936 – 1937 se zde odehrála stávka s názvem Flint Sit-Down Strike, která hrála důležitou roli při formování odborové organizace United Auto Workers, která zastupovala pracovníky ve Spojených státech a Puerto Ricu. Po této stávce došlo k poklesu produkce v automobilovém průmyslu. V roce 1989 vytvořil Flintský rodák Michael Moore dokumentární film s názvem Roger & Me, který se zabývá skutečností, jaký dopad mělo uzavření několika výrobních závodů místních automobilek na obyvatele města.

Flint je v současné době městem kultury a mnoha muzei a galeriemi. V roce 1950 zde bylo vybudováno kulturní centrum Flint Cultural Center, které se rozkládá na ploše 120 tisíc metrů čtverečních. V roce 1928 byl ve městě založen také institut umění, který je dnes součástí kulturního centra. Ve městě se nachází také automobilové muzeum Alfred P. Sloan Museum, Buick Gallery, Divadlo Mládeže, symfonický orchestr, komorní filharmonie, Flint Institute of Arts a Flint Institute of Music. Navštívit můžete také veřejnou knihovnu a planetárium.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko