Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grand Rapids

V americkém státě Michigan se nachází město Grand Rapids, které je 114. největším městem Spojených států amerických.  Je také největším městem západního Michiganu a v současné době v něm žije okolo 200 tisíc obyvatel. Grand Rapids bývá často přezdíváno jako „město nábytku“ protože jeho výroba patří mezi jedno z nejdůležitějších průmyslových odvětví. Těšně za ním pak následuje průmysl automobilový, zpracovatelský a průmysl spotřebního zboží. Město se rozkládá asi 30 mil od jezera Michigan a je typickým městem amerického Středozápadu.

Prvními Evropany, kteří přišli do oblasti dnešního Grand Rapids, byli v 19. století holandští misionáři a obchodníci s kožešinami. Založili zde osady a žili v míru vedle indiánského kmene Ottawů, s nimiž měli dobré obchodní vztahy. Francouzští osadníci, manželé Josef a Madeline La Framboise zde založili první indiánsko-evropskou obchodní stanici. I po smrti svého manžela v roce 1806 pokračovala Madeline s rozšiřováním pracovních míst a nadále provozovala tuto stanici. Obchodovat s kožešinami se dařilo zejména na západě a na severu země. Svůj úspěšný obchod nakonec sloučila s americkou kožešinovou společností.

Celý Michigan ukrývá spoustu přírodních krás a jinak tomu není ani v okolí Grand Rapids, jednom z největších měst státu. Užívat si můžete pláží, ovocných sadů, lyžování či odpočinku na venkově. Okolo města vede také několik hezkých pěších i cyklistických tras různých délek a náročností. Grand Rapids je dostatečně velké na to, aby se v něm nacházela spousta turistických, historických, uměleckých, zábavních a kulturních zajímavostí. Jsou zde četná muzea, galerie, botanická a zoologická zahrada John Ball Zoo a rozlehlé parky, jako třeba Frederick Meijer Gardens & Sculpture Park. K významným muzeím patří Public Museum, Children´s Museum, LEED Certified Art Museum a také Gerald R. Ford Presidential Museum - místo posledního odpočinku 38. prezidenta Spojených států.

K atraktivním stavbám v centru města patří DeVos Place Convention Center, Van Andel Arena, Amway Grand Plaza Hotel a také JW Marriott Hotel. Grand Rapids je také významným univerzitním městem, nachází se zde prestižní univerzita Calvin College. Pravidelně se zde koná umělecký festival Faith and Writing.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko