Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grand Rapids

V americkém státě Michigan se nachází město Grand Rapids, které je 114. největším městem Spojených států amerických.  Je také největším městem západního Michiganu a v současné době v něm žije okolo 200 tisíc obyvatel. Grand Rapids bývá často přezdíváno jako „město nábytku“ protože jeho výroba patří mezi jedno z nejdůležitějších průmyslových odvětví. Těšně za ním pak následuje průmysl automobilový, zpracovatelský a průmysl spotřebního zboží. Město se rozkládá asi 30 mil od jezera Michigan a je typickým městem amerického Středozápadu.

Prvními Evropany, kteří přišli do oblasti dnešního Grand Rapids, byli v 19. století holandští misionáři a obchodníci s kožešinami. Založili zde osady a žili v míru vedle indiánského kmene Ottawů, s nimiž měli dobré obchodní vztahy. Francouzští osadníci, manželé Josef a Madeline La Framboise zde založili první indiánsko-evropskou obchodní stanici. I po smrti svého manžela v roce 1806 pokračovala Madeline s rozšiřováním pracovních míst a nadále provozovala tuto stanici. Obchodovat s kožešinami se dařilo zejména na západě a na severu země. Svůj úspěšný obchod nakonec sloučila s americkou kožešinovou společností.

Celý Michigan ukrývá spoustu přírodních krás a jinak tomu není ani v okolí Grand Rapids, jednom z největších měst státu. Užívat si můžete pláží, ovocných sadů, lyžování či odpočinku na venkově. Okolo města vede také několik hezkých pěších i cyklistických tras různých délek a náročností. Grand Rapids je dostatečně velké na to, aby se v něm nacházela spousta turistických, historických, uměleckých, zábavních a kulturních zajímavostí. Jsou zde četná muzea, galerie, botanická a zoologická zahrada John Ball Zoo a rozlehlé parky, jako třeba Frederick Meijer Gardens & Sculpture Park. K významným muzeím patří Public Museum, Children´s Museum, LEED Certified Art Museum a také Gerald R. Ford Presidential Museum - místo posledního odpočinku 38. prezidenta Spojených států.

K atraktivním stavbám v centru města patří DeVos Place Convention Center, Van Andel Arena, Amway Grand Plaza Hotel a také JW Marriott Hotel. Grand Rapids je také významným univerzitním městem, nachází se zde prestižní univerzita Calvin College. Pravidelně se zde koná umělecký festival Faith and Writing.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko