Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Keweenaw NHP

Jako Keweenaw byl pojmenován významný záliv a poloostrov Hořejšího jezera v Michiganu, který má velmi členité pobřeží. Dalším takovýmto významným zálivem je Whitefish. V minulosti bylo právě zde objeveno zcela anomální ložisko mědi, v dutinách zdejších skal byly nalezeny až metrové měděné agregáty.

Celá oblast Keweenaw je významným nerostným nalezištěm, objeven zde byl rovněž i málo známý nerost Pumpellyit (česky pampelit). Poprvé byl nalezen a popsán v roce 1925 v měděném dole Kalumet na poloostrově Keweenaw. Jméno dostal na počest amerického geologa Raphaela Pumpellyho, který žil v letech 1837 – 1923 a který jako první studoval geologii právě v oblasti Houghton County.

V oblasti Keweenaw započal jakýsi boom s těžbou mědi, byla zde nalezena ta největší ložiska v celých Spojených státech. Ta jsou nyní hlavním turistickým lákadlem a zajišťují příjmy z cestovního ruchu. Národní historický park Keweenaw se skládá ze dvou částí – Quincy a Calumet, které jsou od sebe vzdáleny 12 mil. V Quincy najdeme původní doly, kde se mohou návštěvníci dozvědět vše o procesech a technologii těžby mědi. V bývalé hornické obci Calumet si pak můžete prohlédnout původní domky horníků a dozvědět se tak, jak lidé v dobách těžby mědi žili. Přestože jsou doly již uzavřeny, celá oblast touto historií žije a je to patrné na každém kroku.

Podél poloostrova se nachází ještě množství dalších kulturních památek, které přispívají k udržení a zachování zdejších hodnot. Organizace National Park Service se snaží zachovat veškeré stavby, odkazy a příběhy související s důlní historií.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko