Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Keweenaw NHP

Jako Keweenaw byl pojmenován významný záliv a poloostrov Hořejšího jezera v Michiganu, který má velmi členité pobřeží. Dalším takovýmto významným zálivem je Whitefish. V minulosti bylo právě zde objeveno zcela anomální ložisko mědi, v dutinách zdejších skal byly nalezeny až metrové měděné agregáty.

Celá oblast Keweenaw je významným nerostným nalezištěm, objeven zde byl rovněž i málo známý nerost Pumpellyit (česky pampelit). Poprvé byl nalezen a popsán v roce 1925 v měděném dole Kalumet na poloostrově Keweenaw. Jméno dostal na počest amerického geologa Raphaela Pumpellyho, který žil v letech 1837 – 1923 a který jako první studoval geologii právě v oblasti Houghton County.

V oblasti Keweenaw započal jakýsi boom s těžbou mědi, byla zde nalezena ta největší ložiska v celých Spojených státech. Ta jsou nyní hlavním turistickým lákadlem a zajišťují příjmy z cestovního ruchu. Národní historický park Keweenaw se skládá ze dvou částí – Quincy a Calumet, které jsou od sebe vzdáleny 12 mil. V Quincy najdeme původní doly, kde se mohou návštěvníci dozvědět vše o procesech a technologii těžby mědi. V bývalé hornické obci Calumet si pak můžete prohlédnout původní domky horníků a dozvědět se tak, jak lidé v dobách těžby mědi žili. Přestože jsou doly již uzavřeny, celá oblast touto historií žije a je to patrné na každém kroku.

Podél poloostrova se nachází ještě množství dalších kulturních památek, které přispívají k udržení a zachování zdejších hodnot. Organizace National Park Service se snaží zachovat veškeré stavby, odkazy a příběhy související s důlní historií.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko