Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Trail Of Tears NHT

Původními obyvateli Arkansasu a dalších oblastí Severní Ameriky byli indiáni kmene Cherokee, jejichž kultura se řadila mezi nejvyspělejší v této části Ameriky.  Příslušníci tohoto kmene se věnovali zejména zemědělství a jejich kultura byla tak rozvinutá, že měli dokonce i své vlastní písmo. Na počátku 19. století byl těmto indiánům přiřknut statut suverénního národa, který měl svá práva a povinnosti a byl naprosto soběstačný.

Roku 1838, za vlády prezidenta Andrewa Jacksona, byli všichni násilně vystěhováni do Oklahomy. Trasa, kterou museli nedobrovolně absolvovat, byla nazvána jako Trail od Tears neboli „Slzavá cesta“. Byl to náročný pochod za novým domovem do neznámé krajiny, do nikam, při němž zahynulo více jak 5000 příslušníků kmene. Díky tomuto nelidskému činu si tak USA mohlo zabrat další území a značně rozšířit svou zem.

Těm, kteří měli větší štěstí, se podařilo uprchnout do hor a najít si klidné místo pro život. Jejich potomci dnes žijí v počtu několika tisíc jedinců v indiánské rezervaci Qualla. Najdete zde informační turistické centrum, ve kterém se můžete seznámit se životem prostých indiánů, kteří na svou dobu dosáhli velké kulturní a všeobecné vzdělanosti, a na kterou nakonec doplatili. V oblasti Oconaluftee se dnes nachází dokonce Indian Village.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko