Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fayetteville

Město Fayetteville se rozkládá v kraji Washington County v americkém státě Arkansas. V současné době se počet obyvatel pohybuje okolo 70 tisíc, ale celá metropolitní oblast zahrnující také městečka Springdale a Rogers čítá asi 430 tisíc obyvatel. Fayetteville je třetím nejlidnatějším městem v Arkansasu. Je také významným obchodním a hospodářským centrem kraje, ale také místem, které je považováno za ideální pro život, práci i zábavu. Fayetteville leží ve vlhkém subtropickém pásu, kde se střídají čtyři roční období.

Město je obsluhováno letištěm Northwest Arkansas Regional Airport, které slouží také okolním městům Springdale, Bentonville, Rogers a dalším na severozápadě Arkansasu. Město protíná ulice Dickson Street, která je lemovaná obchůdky a restauracemi a která se táhne centrem až k místní univerzitě – University of Arkansas. Na ulici najdete kulturní středisko Walton Arts Center, kde se konají různé kulturní akce. Fayetteville byl prvním domovem Billa a Hillary Clintonových, v dobách, kdy oba na zdejší univerzitě vyučovali právo. V domě, kde společně žili, se dnes nachází muzeum, přibližující lidem jejich politický život, ale vystaveny jsou tam dokonce i svatební šaty od Hillary, fotografie a záběry z jejich reklamních kampaní.

Jednou z historických památek města je budova veřejné knihovny Fayetteville Public Library, která byla založena v roce 1916. V roce 2004 se však knihovna přestěhovala do budovy nové, jejíž výstavba stála 23 milionů dolarů. V roce 2006 oslavila původní knihovna své 90té narozeniny.  V budově nové knihovny se každoročně konají nejrůznější akce, filmové festivaly, autogramiády a veřejná fóra. Je také oblíbeným místem setkávání mládeže.

K dalším zajímavým lokalitám ve městě patří například Botanická zahrada Ozarks, Randal Tyson Track Center, Bikes Blues and BBQ, Severozápadní arkansaská promenáda Northwest Arkansas Mall či stadion Donald W. Reynolds Razorback Stadium.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko