Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fayetteville

Město Fayetteville se rozkládá v kraji Washington County v americkém státě Arkansas. V současné době se počet obyvatel pohybuje okolo 70 tisíc, ale celá metropolitní oblast zahrnující také městečka Springdale a Rogers čítá asi 430 tisíc obyvatel. Fayetteville je třetím nejlidnatějším městem v Arkansasu. Je také významným obchodním a hospodářským centrem kraje, ale také místem, které je považováno za ideální pro život, práci i zábavu. Fayetteville leží ve vlhkém subtropickém pásu, kde se střídají čtyři roční období.

Město je obsluhováno letištěm Northwest Arkansas Regional Airport, které slouží také okolním městům Springdale, Bentonville, Rogers a dalším na severozápadě Arkansasu. Město protíná ulice Dickson Street, která je lemovaná obchůdky a restauracemi a která se táhne centrem až k místní univerzitě – University of Arkansas. Na ulici najdete kulturní středisko Walton Arts Center, kde se konají různé kulturní akce. Fayetteville byl prvním domovem Billa a Hillary Clintonových, v dobách, kdy oba na zdejší univerzitě vyučovali právo. V domě, kde společně žili, se dnes nachází muzeum, přibližující lidem jejich politický život, ale vystaveny jsou tam dokonce i svatební šaty od Hillary, fotografie a záběry z jejich reklamních kampaní.

Jednou z historických památek města je budova veřejné knihovny Fayetteville Public Library, která byla založena v roce 1916. V roce 2004 se však knihovna přestěhovala do budovy nové, jejíž výstavba stála 23 milionů dolarů. V roce 2006 oslavila původní knihovna své 90té narozeniny.  V budově nové knihovny se každoročně konají nejrůznější akce, filmové festivaly, autogramiády a veřejná fóra. Je také oblíbeným místem setkávání mládeže.

K dalším zajímavým lokalitám ve městě patří například Botanická zahrada Ozarks, Randal Tyson Track Center, Bikes Blues and BBQ, Severozápadní arkansaská promenáda Northwest Arkansas Mall či stadion Donald W. Reynolds Razorback Stadium.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko