Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pea Ridge NMP

V dobách americké občanské války se na severovýchodě Arkansasu, v blízkosti místa Pea Ridge odehrála jedna z velkých bitev. Američtí vojáci společně s Indiány kmene Čerokíů, Čikasů, Čoktů, Osedžů, Kríků a Seminolů zde v roce 1862 bojovali proti armádě Unie. Indiánská armáda byla složena z asi 800 mužů, kteří neměli vojenský výcvik a vyzbrojeni byli až na výjimky jen loveckými puškami a brokovnicemi.

Přestože nebyli nijak vycvičeni, nevedli si indiáni v boji špatně. Přemohli jednotku nepřítele a po těžkém krveprolití zajali federální dělostřeleckou kavalerii. Během boje s kavalerií několik Čerokíů skalpovalo nejméně osm vojáků Unie. Jižané pak museli ustoupit, ale indiáni to nemohli pochopit a chtěli pokračovat v boji. Generál Albert Pike tak měl co dělat, aby je z boje odvolal. Generál se pak nechal slyšet, že jsou Indiáni dobří válečníci, ale chybí jim morálka a poslušnost. Žádný z jeho rozkazů je totiž nezajímal. Bylo proto nutné jim zajistit lepší velení, výcvik, zbraně a plnohodnotně je zapojit do větších bitev.

Jakmile se vojáci Unie dozvěděli o praktikách, které indiáni v bitvách provádí, pustili se bez milosti do mučení a zabíjení indiánských zajatců. Události u Pea Ridge tak vzbudily vlnu nevole a zahájily seveřanskou invazi na území indiánského teritoria. Mnozí z indiánů tak proto odmítli nadále sloužit Konfederaci.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko