Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pea Ridge NMP

V dobách americké občanské války se na severovýchodě Arkansasu, v blízkosti místa Pea Ridge odehrála jedna z velkých bitev. Američtí vojáci společně s Indiány kmene Čerokíů, Čikasů, Čoktů, Osedžů, Kríků a Seminolů zde v roce 1862 bojovali proti armádě Unie. Indiánská armáda byla složena z asi 800 mužů, kteří neměli vojenský výcvik a vyzbrojeni byli až na výjimky jen loveckými puškami a brokovnicemi.

Přestože nebyli nijak vycvičeni, nevedli si indiáni v boji špatně. Přemohli jednotku nepřítele a po těžkém krveprolití zajali federální dělostřeleckou kavalerii. Během boje s kavalerií několik Čerokíů skalpovalo nejméně osm vojáků Unie. Jižané pak museli ustoupit, ale indiáni to nemohli pochopit a chtěli pokračovat v boji. Generál Albert Pike tak měl co dělat, aby je z boje odvolal. Generál se pak nechal slyšet, že jsou Indiáni dobří válečníci, ale chybí jim morálka a poslušnost. Žádný z jeho rozkazů je totiž nezajímal. Bylo proto nutné jim zajistit lepší velení, výcvik, zbraně a plnohodnotně je zapojit do větších bitev.

Jakmile se vojáci Unie dozvěděli o praktikách, které indiáni v bitvách provádí, pustili se bez milosti do mučení a zabíjení indiánských zajatců. Události u Pea Ridge tak vzbudily vlnu nevole a zahájily seveřanskou invazi na území indiánského teritoria. Mnozí z indiánů tak proto odmítli nadále sloužit Konfederaci.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko