Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Central High School NHS

Na tomto místě se neznámý arkansaský guvernér Orval E. Faubus snažil pomocí Národní gardy zabránit devíti černošským studentům vstoupit a do školy, která byla dříve určena pouze pro bělošské studenty.

Těchto devět studentů se stalo opravdovými hrdiny své doby, protože se v tomto procesu snažili prosadit, aby i černoši dostali příležitosti ke vzdělání, jaké si zaslouží. Jmenovitě šlo o Ernesta Greena, Elizabeth Eckford, Jeffersona Thomase, Dr. Terrence Robertse, Carlottu Walls Lanier, Minnijean Brown Trickey, Glorii Ray Karlmark, Thelmu Mothershed-Wair a Melbu Pattillo Beals.

Tato střední škola je dnes zapsána mezi národní památná místa a je pod ochranou organizace National Park Service. Z původně benzínové čerpací stanice bylo zrekonstruováno návštěvnické centrum, které se nachází naproti škole. Nové centrum je trochu zastrčené, proto, kdybyste nevěděli, že se zde nachází, mohli byste ho snadno minout. Bylo otevřeno v září roku 2007, při příležitosti oslavy 50. výročí založení školy.

Škola se i nadále aktivně podílí na rozvoji Little Rock School District a je považována za jednu z nejprestižnějších škol v oblasti. Pokud si přečtete noviny, které na škole vycházely v letech 1957 – 1958, získáte představu o tom, jaké rasové segregaci museli čelit studenti této střední školy. Zaručeně vám to otevře oči.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko