Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Central High School NHS

Na tomto místě se neznámý arkansaský guvernér Orval E. Faubus snažil pomocí Národní gardy zabránit devíti černošským studentům vstoupit a do školy, která byla dříve určena pouze pro bělošské studenty.

Těchto devět studentů se stalo opravdovými hrdiny své doby, protože se v tomto procesu snažili prosadit, aby i černoši dostali příležitosti ke vzdělání, jaké si zaslouží. Jmenovitě šlo o Ernesta Greena, Elizabeth Eckford, Jeffersona Thomase, Dr. Terrence Robertse, Carlottu Walls Lanier, Minnijean Brown Trickey, Glorii Ray Karlmark, Thelmu Mothershed-Wair a Melbu Pattillo Beals.

Tato střední škola je dnes zapsána mezi národní památná místa a je pod ochranou organizace National Park Service. Z původně benzínové čerpací stanice bylo zrekonstruováno návštěvnické centrum, které se nachází naproti škole. Nové centrum je trochu zastrčené, proto, kdybyste nevěděli, že se zde nachází, mohli byste ho snadno minout. Bylo otevřeno v září roku 2007, při příležitosti oslavy 50. výročí založení školy.

Škola se i nadále aktivně podílí na rozvoji Little Rock School District a je považována za jednu z nejprestižnějších škol v oblasti. Pokud si přečtete noviny, které na škole vycházely v letech 1957 – 1958, získáte představu o tom, jaké rasové segregaci museli čelit studenti této střední školy. Zaručeně vám to otevře oči.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko