Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Central High School NHS

Na tomto místě se neznámý arkansaský guvernér Orval E. Faubus snažil pomocí Národní gardy zabránit devíti černošským studentům vstoupit a do školy, která byla dříve určena pouze pro bělošské studenty.

Těchto devět studentů se stalo opravdovými hrdiny své doby, protože se v tomto procesu snažili prosadit, aby i černoši dostali příležitosti ke vzdělání, jaké si zaslouží. Jmenovitě šlo o Ernesta Greena, Elizabeth Eckford, Jeffersona Thomase, Dr. Terrence Robertse, Carlottu Walls Lanier, Minnijean Brown Trickey, Glorii Ray Karlmark, Thelmu Mothershed-Wair a Melbu Pattillo Beals.

Tato střední škola je dnes zapsána mezi národní památná místa a je pod ochranou organizace National Park Service. Z původně benzínové čerpací stanice bylo zrekonstruováno návštěvnické centrum, které se nachází naproti škole. Nové centrum je trochu zastrčené, proto, kdybyste nevěděli, že se zde nachází, mohli byste ho snadno minout. Bylo otevřeno v září roku 2007, při příležitosti oslavy 50. výročí založení školy.

Škola se i nadále aktivně podílí na rozvoji Little Rock School District a je považována za jednu z nejprestižnějších škol v oblasti. Pokud si přečtete noviny, které na škole vycházely v letech 1957 – 1958, získáte představu o tom, jaké rasové segregaci museli čelit studenti této střední školy. Zaručeně vám to otevře oči.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko