Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fort Smith NHS

Fort Smith je druhé největší město amerického státu Arkansas, kde žije kolem 80 tisíc obyvatel. Jednou z největších zajímavostí tohoto města je vojenská pevnost Fort Smith, kasárna a budova vězení. Tyto budovy byly využívány v letech 1817 – 1871. Budovy se nachází u soutoku řek Arkansas a Poteau. Na historii tohoto místa měli velký vliv jak vojáci a civilisté, tak i původní indiánští obyvatelé země. Toto místo bylo totiž jednou ze zastávek na náročné cestě zvané Trail of Tears, po které bylo původní indiánské obyvatelstvo odváděno do vyhnanství.

Ve Fort Smith se nacházel federální soud, který tehdy zaměstnával velký počet lidí, jako byli dozorci, stráže, advokáti, soudci a maršálové. Po dobu 21 let předsedal soudu soudce Isaac C. Parker, který odsoudil k smrti 160 lidí. Měl rozsáhlé pravomoci a mohl spravovat dokonce i indiánská území. V období mezi lety 1873 – 1896 bylo na šibenici ve Fort Smith popraveno osmdesát šest mužů. Pro některé to však již znamenalo vysvobození, protože podmínky ve federální věznici byly tak strašné, že místo dostalo přezdívku „Peklo na hranici“. Někdy až 50 lidí bylo vtěsnáno do jedné místnosti, kde se nedalo pořádně větrat a hygienické podmínky byly také naprosto katastrofální.

První budova pevnosti Fort Smith byla vystavěna v roce 1817 na místě zvaném Belle Point. Americká armáda ji však opustila poměrně brzy, v roce 1824. Stavba tak začala postupně chátrat, až zmizela úplně. V roce 1963 však v těchto místech probíhaly rozsáhlé archeologické průzkumy, které základy této stavby odkryly. Návštěvníci si je tak dnes mohou nerušeně prohlédnout. Se stavbou druhé pevnosti se začalo v roce 1838. V létě roku 2000 prošla celá tato oblast se všemi historickými budovami kompletní rekonstrukcí a byla vyhlášena Národní historickou památkou, která každoročně láká množství turistů.

Fort Smith dnes tak umožňuje návštěvníkům nahlédnout do každodenního života v historické pevnosti na hranici Arkansasu a indiánského území. Dodnes je zde k vidění původní nábytek, cenné sbírky, materiály, historické fotky či kolekce zbraní. Okolo Fort Smith se rozkládá městský park, v němž si můžete vychutnat chvíle pohody, pozorovat krásnou okolní krajinu, a pokud budete mít štěstí, tak uvidíte i některého ze zdejších volně žijících živočichů.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko