Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jonesboro

Jonesboro je významným krajským městem Craighead County a největším městem na severovýchodě Arkansasu. Celá metropolitní oblast se rozkládá na ploše 207, 2 km2 a v současné době zde žije okolo 65 tisíc obyvatel.  Jonesboro je centrem vzdělání, obchodu, zemědělství a medicíny. Jonesboro je domovem Arkansaské státní univerzity. Je také zajímavé tím, že se v něm nachází přes pětasedmdesát kostelů – díky nim bývá město přezdíváno také „Město kostelů“.

Jonesboro bylo vybráno jako krajské město v roce 1859, v době vzniku Craighead County. Kraj nese jméno po senátorovi Thomasi Craigheadovi. Vznik tohoto kraje podporoval především senátor William A. Jones, po kterém bylo krajské město nakonec pojmenováno. V roce 1881 sem byla zavedena železnice. Jonesboro je místem, kde se narodil významný americký romanopisec John Grisham.

Do novodobé historie města se zapsala také tragédie, která se odehrála na místní škole. Dne 24. 3. 1998 zde 11letý a 13letý žák zastřelili čtyři své spolužáky a učitelku a 10 dalších lidí zranili.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko