Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jonesboro

Jonesboro je významným krajským městem Craighead County a největším městem na severovýchodě Arkansasu. Celá metropolitní oblast se rozkládá na ploše 207, 2 km2 a v současné době zde žije okolo 65 tisíc obyvatel.  Jonesboro je centrem vzdělání, obchodu, zemědělství a medicíny. Jonesboro je domovem Arkansaské státní univerzity. Je také zajímavé tím, že se v něm nachází přes pětasedmdesát kostelů – díky nim bývá město přezdíváno také „Město kostelů“.

Jonesboro bylo vybráno jako krajské město v roce 1859, v době vzniku Craighead County. Kraj nese jméno po senátorovi Thomasi Craigheadovi. Vznik tohoto kraje podporoval především senátor William A. Jones, po kterém bylo krajské město nakonec pojmenováno. V roce 1881 sem byla zavedena železnice. Jonesboro je místem, kde se narodil významný americký romanopisec John Grisham.

Do novodobé historie města se zapsala také tragédie, která se odehrála na místní škole. Dne 24. 3. 1998 zde 11letý a 13letý žák zastřelili čtyři své spolužáky a učitelku a 10 dalších lidí zranili.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko