Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hot Springs NP

Národní park Hot Springs, který byl vyhlášen v roce 1921, se rozkládá nedaleko stejnojmenného města ve státě Arkansas. Zaujímá plochu o rozloze pouhých 20 kilometrů čtverečních a je tak nejmenším národním parkem ve Spojených státech amerických.

Součástí parku jsou četná pohoří, jako třeba Hot Springs Mountain, North Mountain, West Mountain a Sugar-Loaf Mountain. Park však zahrnuje také jezerní park Whittington Lake Park a četné horké prameny, po kterých byl pojmenován. Prameny jsou seskupeny převážně kolem hory Hot Springs Mountain a jejich voda je vedena do několika blízkých lázeňských domů.

Celé oblasti se proto říká „americké lázně“, voda ze zdejších pramenů léčí nemoci kůže, krve, pozitivně působí na nervové problémy, revma, gynekologické potíže a mnoho dalších problémů. Užívat si můžete jak vnitřně, dá se normálně pít, nebo se v ní můžete koupat. Oblast je turisticky velmi atraktivní a je zpřístupněna celoročně. Součástí parku jsou také četné turistické a cykloturistické trasy nejrůznějších délek a náročností. Návštěvníkům totiž pobyt na čerstvém vzduchu v horském prostředí může jen prospět. Trvalými obyvateli národního parku z řad živočišné říše jsou například bizoni, lišky, kojoti, veverky, skunci, žáby a mnoho dalších.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko