Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hot Springs NP

Národní park Hot Springs, který byl vyhlášen v roce 1921, se rozkládá nedaleko stejnojmenného města ve státě Arkansas. Zaujímá plochu o rozloze pouhých 20 kilometrů čtverečních a je tak nejmenším národním parkem ve Spojených státech amerických.

Součástí parku jsou četná pohoří, jako třeba Hot Springs Mountain, North Mountain, West Mountain a Sugar-Loaf Mountain. Park však zahrnuje také jezerní park Whittington Lake Park a četné horké prameny, po kterých byl pojmenován. Prameny jsou seskupeny převážně kolem hory Hot Springs Mountain a jejich voda je vedena do několika blízkých lázeňských domů.

Celé oblasti se proto říká „americké lázně“, voda ze zdejších pramenů léčí nemoci kůže, krve, pozitivně působí na nervové problémy, revma, gynekologické potíže a mnoho dalších problémů. Užívat si můžete jak vnitřně, dá se normálně pít, nebo se v ní můžete koupat. Oblast je turisticky velmi atraktivní a je zpřístupněna celoročně. Součástí parku jsou také četné turistické a cykloturistické trasy nejrůznějších délek a náročností. Návštěvníkům totiž pobyt na čerstvém vzduchu v horském prostředí může jen prospět. Trvalými obyvateli národního parku z řad živočišné říše jsou například bizoni, lišky, kojoti, veverky, skunci, žáby a mnoho dalších.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko