Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hot Springs NP

Národní park Hot Springs, který byl vyhlášen v roce 1921, se rozkládá nedaleko stejnojmenného města ve státě Arkansas. Zaujímá plochu o rozloze pouhých 20 kilometrů čtverečních a je tak nejmenším národním parkem ve Spojených státech amerických.

Součástí parku jsou četná pohoří, jako třeba Hot Springs Mountain, North Mountain, West Mountain a Sugar-Loaf Mountain. Park však zahrnuje také jezerní park Whittington Lake Park a četné horké prameny, po kterých byl pojmenován. Prameny jsou seskupeny převážně kolem hory Hot Springs Mountain a jejich voda je vedena do několika blízkých lázeňských domů.

Celé oblasti se proto říká „americké lázně“, voda ze zdejších pramenů léčí nemoci kůže, krve, pozitivně působí na nervové problémy, revma, gynekologické potíže a mnoho dalších problémů. Užívat si můžete jak vnitřně, dá se normálně pít, nebo se v ní můžete koupat. Oblast je turisticky velmi atraktivní a je zpřístupněna celoročně. Součástí parku jsou také četné turistické a cykloturistické trasy nejrůznějších délek a náročností. Návštěvníkům totiž pobyt na čerstvém vzduchu v horském prostředí může jen prospět. Trvalými obyvateli národního parku z řad živočišné říše jsou například bizoni, lišky, kojoti, veverky, skunci, žáby a mnoho dalších.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko