Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Buffalo National River

V oblasti severního Arkansasu se nachází park Buffalo National River, který byl založen v toce 1972. Na ploše 95 700 hektarů ochraňuje povodí meandrující řeky Buffalo River. Pro milovníky outdoorových sportů je zde připraveno kolem 100 mil nejrůznějších tras, ale také možnosti kanoistiky a rybaření. Skrz park vede například stezka Ozark Highlands, která je považována za jednu z nejlepších tras pro nadšence pěší turistiky.  Díky nedotčené okolní přírodě a také tyrkysovým vodám řeky je oblast vyhledávána fotografy – Buffalo River je údajně jedním z nejkrásnějších vodních toků.

Ať sem přijedete v kteroukoliv roční dobu, vždy budete obklopeni velkou přírodní krásou. Na jaře si zde vychutnáte bohaté vodopády, na podzim zase pestrou paletu barev zdejších opadavých lesů. Zdejší vodopády jsou jedněmi z nejfotografovanějších v celých Spojených státech. Přitažlivý je například vodopád Twin Falls, který z výšky asi 20 metrů spadá do průzračně čistého jezírka. Tento vodopád je jedním z nejznámějších v Arkansasu. Řeka je na mnoha místech lemována vápencovými skalami Bluffs, které vytvářejí roztodivné tvary.

Svůj domov zde našla velká spousta volně žijících živočichů, nejen savců, ale také vodních ptáků. Ubytování je umožněno v některém ze 14 zdejších kempů. Během svých cest můžete v tomto parku navštívit kdysi prosperující hornické obce jako je třeba Rush.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko