Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arkansas Post NM

Jako Arkansas Post byla nazvána první trvalá evropská kolonie v oblasti Mississippi River Valley. Ta hrála významnou roli v nekončících bojích mezi Francií, Španělskem a Anglií, které se snažili vybojovat si nadvládu nad údolím řeky Mississippi a lukrativním obchodem s kožešinami, který v těchto místech vzkvétal.

Prvními Evropany, kteří vstoupili na toto území, byli v roce 1541 španělští kolonizátoři vedení conquistadorem Hernande, de Soto. Jeho vojsko se po více jak dvouletém putování dostalo až do Arkansasu a překročilo řeku Mississippi. V roce 1686 bylo v těchto místech založeno obchodní středisko, které Francouz Henri de Tonti pojmenoval jako „Poste de Arkansea". Roku 1783 zde došlo ke krvavému střetnutí mezi britskými partyzány a španělskými vojáky, což mělo za následek propuknutí revoluční války v Arkansasu.

V roce 1803 se Arkansas Post stal součástí Spojených států amerických. Kolem roku 1819 se Arkansas Post začal proměňovat ve vzkvétající město s říčním přístavem, které se následně stalo největším městem regionu a bylo vybráno jako první hlavní město státu.  Během americké občanské války v roce 1862 se v oblasti budovaly mohutná hliněná opevnění, jako je třeba Fort Hindman. Roku 1863 vpadla do oblasti vojska Unie, obsadila tvrz a zajistila tak kontrolu nad oblastí Arkansas River.

V okolí Arkansas Post se rozkládají rozsáhlé prérie, nížinné lesy, mokřady i bažiny. Krajina se během staletí změnila díky četným erupcím, záplavám a také v závislosti na činnosti člověka. Přesto v těchto místech zůstal kus nedotčené přírody, který je domovem pro velké množství divoce žijících živočichů, jako třeba jelenů, aligátorů, mývalů a řady stěhovavých a vodních ptáků. Významným obyvatelem oblasti je také orel bělohlavý.

V návštěvnickém centru můžete zhlédnout poučný film o historii parku s názvem „Ozvěny minulosti“. Vystaveny jsou zde také četné exponáty, které odrážejí více jak třísetletou historii Arkansas Post. Skrz park vede kolem 2 km stezek, pokud budete mít zájem, můžete si poslechnout i odborný výklad od průvodce. Ve všech vodách v okolí parku je povolen rybolov, musíte však mít Arkansaskou rybářskou licenci.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko