Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sioux City

Na západě amerického státu Iowa se rozkládá město Sioux City, které je centrem kraje Plymouth a krajským městem Woodbury County. V současné době je domovem pro asi 83 tisíc lidí, ale celá metropolitní oblast zahrnující pod sebe ještě další okolní městečka má kolem 145 tisíc obyvatel. Městem protéká řeka Missouri, která se zde stéká s menší řekou Floyd River.

Celá oblast severozápadní Iowy, severovýchodní Nebrasky a jihovýchodní Jižní Dakoty je někdy označována souhrnným názvem Siouxland a to zejména místními médii. Prvními lidmi, kteří se v této oblasti usadili, byly početné indiánské kmeny. Indiáni zde žili tisíce let předtím, než k pobřeží Ameriky dorazili průzkumníci ze Španělska a Francie. Dosud není jasné, zda prvním Evropanem, který do této oblasti zavítal, byl francouzský nebo španělský obchodník s kožešinami. První historicky doloženou výpravu provedli průzkumníci Meriwether Lewis a William Clark v létě roku 1804. Jejich expedice byla podporována federální vládou, zejména pak prezidentem Thomasem Jeffersonem, který s napětím očekával každou jejich zprávu.

K památkám Sioux City patří Stone State Park, který se nachází na severozápadním cípu města, v blízkosti pohoří Loess Hills. K jeho stálým obyvatelům patří supi. Dalším zajímavým místem je přírodní rezervace Dorothy Pecaut Natural Center, kde jsou k vidění volně žijící jeleni a divocí krocani. Často se stane, že se spatříte i na značených turistických stezkách. Navštívit můžete řadu dalších parků v okolí města, jako například War Eagle Park, Riverside Park či Bacon Creek Park, kam si chodí místní obyvatelé rádi zaběhat. Parky jsou v okolí Sioux City poměrně přírodní a daří se v nich zachovávat kousky původní divočiny. Zato soutok řek Missouri a Big Sioux River vypadá oproti původní podobě značně regulovaně.

Sioux City je také městem škol a univerzit, nachází se zde například Morningside College, Briar Cliff University, St. Luke´s College, East High School nebo Western Iowa Tech Community College. K místním pamětihodnostem patří památník leteckého neštěstí, most Veteran´s Memorial Bridge a památník seržanta Floyda, který dominuje celému městu.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko