Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Des Moines

Des Moines je hlavním, a také nejznámějším městem státu Iowa. Jeho název pochází z francouzštiny. Původně na místě dnešního města totiž stála v roce 1851 pevnost Fort des Moines (Pevnost mnichů), ale její název byl o šest let později zkrácen jen na Des Moines – tedy zůstal jen dovětek „mnichů“.  Tento název zůstal i hlavnímu městu, které zde posléze vyrostlo a které je správním městem regionu Polk County. V Des Moines v současné době žije okolo 200 tisíc obyvatel.

Město se rozkládá na území o rozloze 200,1 km2 a je situováno na soutoku řek Des Moines a Raccoon v centrální Iowě. Na jihovýchodě země však leží region Des Moines County, který je často s městem spojován, ale nemá s ním nic společného. Původní osídlení oblasti je datováno do období přes 3000 lety. V samotném centru města, tzv. Downtownu byly nalezeny pozůstatky pravěkého osídlení. Archeologové později objevili hned tři pravěké vesnice.

Mezi nejvýznamnější památky města Des Moines patří budova Iowa State Capitol z roku 1886, která se tyčí nad městem a je velkým turistickým lákadlem pro turisty. Budova je sídlem guvernéra, Nejvyššího soudu a dalších zákonodárců. Před Capitolem stojí pomník, který je vzpomínkou na padlé vojáky a námořníky z občanské války, španělsko-americké, korejské a vietnamské války. Historie státu ožívá v muzeu State of Iowa Historical Museum, ale za návštěvu stojí také rezidence guvernéra Terrace Hill, která je národní historickou památkou. Ve městě můžete navštívit botanickou zahradu Des Moines Botanical Garden, zoologickou zahradu Blank Park Zoo, historickou vesnici East Village či dům národního vůdce Henryho Wallace – Wallace House. Děti jistě potěšíte, když je vezmete do parku Advantureland Park, kde na ně čekají tři velké horské dráhy, hry, atrakce a spousta další zábavy.

Město je hlavním průmyslovým centrem Iowy a magazín Forbes jej v roce 2006 zařadil na 11. místo žebříčku "Nejlepší místo pro business". Je centrem pojišťovnictví a sídlí zde společnosti jako Principal Financial Group, Meredith Corporation, Ruan Transportation, EMC Insurance Companies a Wellmark Blue Cross Blue Shield. Mezi sesterská města Des Moines patří například Kofu (Japonsko), Saint-Etienne (Francie) a Ghent (Belgie).

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Zažijte neopakovatelnou cestu po USA. Velký okruh Yellowstoneským parkem, národní parky západu USA a další zajímavá místa. 14-ti nebo 20-ti denní okruh po největších atrakcích USA.
  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko