Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Effigy Mounds NM

Nejen v Iowě, ale také na území Wisconsinu, Illinois a Minnesoty najdeme pozůstatky objektů, které má na svědomí indiánská kultura zvaná Hopewell. Je zde řada mohyl, jejichž tvar je možné přehlédnout pouze ze vzduchu. Indiáni zde kolem roku 300 našeho letopočtu budovali mohutné pyramidy, které neustále vršili na sebe a dnes se objemem i počtem vyrovnají slavným pyramidám v Egyptské Gíze, jsou však nižší.

Nejznámější mohylou se stala Ohijská Velká hadí mohyla měřící 405 metrů a nacházející se v Adams County. Vyobrazuje hada se spirálovitě zatočeným ocasem, který polyká jakýsi předmět, někde se uvádí, že jde o vejce, jiné zdroje tvrdí, že je takto znázorněno Slunce. Motivy, které se zde nacházejí, jsou značně podobné obrazcům vyskytujícím se na planině Nazca v Peru.

Do dnešních dní se podařilo dochovat více než 200 těchto mohyl, jejichž stáří se odhaduje na 1000 let. Dne 25. října roku 1949 tak byly prohlášeny za národní památku.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko