Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Iowa City

Město Iowa City leží v americkém státě Iowa, v okrese Johnson County a žije v něm kolem 67 tisíc obyvatel. Iowa City je tak pátým největším městem v zemi, které je navíc domovem vyhlášené University of Iowa nacházející se v blízkosti Coralville.

Iowa City bylo v minulosti prvním hlavním městem státu Iowa. Do dnešních dní se zde dochovala budova kapitolu – Old Capitol z roku 1842, která je dnes národní kulturní památkou a hlavním turistickým lákadlem. K dalším zajímavostem města patří muzeum umění Art Museum nebo budova Plum Grove, která byla domovem prvního guvernéra Iowy. K památkám města patří také budova staré pošty Old Post Office, Close House, Linsay House, Park House Hotel, Old Brick či kostel St. Mary´s Church. V roce 2008 bylo Iowa City časopisem Forbes Magazine prohlášeno za druhé nejvhodnější místo pro podnikání v zemi.

Město bylo založeno během zákonodárného shromáždění dne 21. ledna roku 1839. Na přání guvernéra Roberta Lucase došlo tehdy k přesunutí hlavního města z původního Burlingtonu do Iowa City, které bylo více ve středu státu.  Oficiálně se však Iowa City stalo hlavním městem až v roce 1841. Tento statut mu zůstal do roku 1876, kdy bylo rozhodnuto o přesunu hlavního města do Des Moines.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko