Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Iowa City

Město Iowa City leží v americkém státě Iowa, v okrese Johnson County a žije v něm kolem 67 tisíc obyvatel. Iowa City je tak pátým největším městem v zemi, které je navíc domovem vyhlášené University of Iowa nacházející se v blízkosti Coralville.

Iowa City bylo v minulosti prvním hlavním městem státu Iowa. Do dnešních dní se zde dochovala budova kapitolu – Old Capitol z roku 1842, která je dnes národní kulturní památkou a hlavním turistickým lákadlem. K dalším zajímavostem města patří muzeum umění Art Museum nebo budova Plum Grove, která byla domovem prvního guvernéra Iowy. K památkám města patří také budova staré pošty Old Post Office, Close House, Linsay House, Park House Hotel, Old Brick či kostel St. Mary´s Church. V roce 2008 bylo Iowa City časopisem Forbes Magazine prohlášeno za druhé nejvhodnější místo pro podnikání v zemi.

Město bylo založeno během zákonodárného shromáždění dne 21. ledna roku 1839. Na přání guvernéra Roberta Lucase došlo tehdy k přesunutí hlavního města z původního Burlingtonu do Iowa City, které bylo více ve středu státu.  Oficiálně se však Iowa City stalo hlavním městem až v roce 1841. Tento statut mu zůstal do roku 1876, kdy bylo rozhodnuto o přesunu hlavního města do Des Moines.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko