Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Herbert Hoover NHS

Herbert Clark Hoover byl v letech 1929 – 1933 jedenatřicátým prezidentem Spojených států amerických. Byl synem přistěhovalců z Německa a Švýcarska, proto bylo jeho původní rodinné příjmení Huber – to si však později nechal změnit. Oba jeho rodiče zemřeli, ještě když byl Herbert malý. V devíti letech proto malá Herbert odešel z domova a už se do rodného města nikdy nevrátil.

Herbert Hoover se narodil ve městě West Branch v roce 1874. Jeho rodný dům společně s otcovou kovárnou a školní budovou, kterou navštěvoval, byl dne 23. června roku 1965 prohlášen za národní kulturní památku. Pod ochranu spadá také budova Quaker Meetinghouse, kde se rodina scházela se svými přáteli, ale také místní knihovna a muzeum pojednávající o historii města a životě Herberta. Národní památkou se stala všechna místa spojená s prezidentovým raným dětstvím.

Herbert Hoover byl společně s manželkou Lou Henry Hoover pohřben ve městě West Branch, na svahu s výhledem na rodný domek. U hrobů je pamětní deska, která vzpomíná jeho životní úspěchy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko