Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Herbert Hoover NHS

Herbert Clark Hoover byl v letech 1929 – 1933 jedenatřicátým prezidentem Spojených států amerických. Byl synem přistěhovalců z Německa a Švýcarska, proto bylo jeho původní rodinné příjmení Huber – to si však později nechal změnit. Oba jeho rodiče zemřeli, ještě když byl Herbert malý. V devíti letech proto malá Herbert odešel z domova a už se do rodného města nikdy nevrátil.

Herbert Hoover se narodil ve městě West Branch v roce 1874. Jeho rodný dům společně s otcovou kovárnou a školní budovou, kterou navštěvoval, byl dne 23. června roku 1965 prohlášen za národní kulturní památku. Pod ochranu spadá také budova Quaker Meetinghouse, kde se rodina scházela se svými přáteli, ale také místní knihovna a muzeum pojednávající o historii města a životě Herberta. Národní památkou se stala všechna místa spojená s prezidentovým raným dětstvím.

Herbert Hoover byl společně s manželkou Lou Henry Hoover pohřben ve městě West Branch, na svahu s výhledem na rodný domek. U hrobů je pamětní deska, která vzpomíná jeho životní úspěchy.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko