Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Davenport

Město Davenport se rozkládá na území o rozloze 168 km2 v kraji Scott County ve státě Iowa, na březích řeky Mississippi. Žije zde kolem 100 tisíc obyvatel a je tak třetím největším městem státu. Město bylo založeno po válce roku 1836 Antoinem LeClairem, který jej pojmenoval po svém příteli, plukovníkovi Georgi Davenportovi.

Ve městě se nachází dvě vysoké školy, Saint Ambrose University a Palmer College of Chiropractic z roku 1897. Každoročně se zde také koná několik známých hudebních festivalů, jako například Mississippi Valley Blues Festival nebo Bix Beiderbecke Memorial Jazz Festival, který je pojmenován po slavném jazzovém hudebníkovi. Davenport je také místem konání řady sportovních událostí. Koná se zde například běžecký závod na 11 km, tzv. Bix 7, který se běhá právě během hudebního festivalu. Ve městě je nízká nezaměstnanost a s tím spojená také nízká kriminalita. Dá se tak říct, že Davenport je ideálním místem pro život.

V Davenportu najdete kolem 27 parků a přes 19 km rekreačních stezek, které lze využít pro jízdu na kole nebo pěší turistiku. Centrum města, tzv. Downtown ukrývá řadu zajímavých míst. Prohlédnout si můžete třeba Figge Art Museum, Putnam Museum, navštívit IMAX Theatre, Davenport Public Library z roku 1839, Davenport Skybridge či Modern Woodmen Park. Putnam Museum bylo založeno v roce 1867 a bylo jedním z prvních muzeí vystavěných na západ od řeky Mississippi. V centru Davenportu sídlí také Quad City Symphony Orchestra, založený roku 1915.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko