Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oregon NHT

V roce 1810 se skautovi Robertu Stuartovi podařilo překonat hradbu Skalistých hor. Objevil totiž snadno schůdný průsmyk South Pass ve Wyomingu. Po mnoho let se tudy vydali jen ti neodvážnější horalové, lovci či obchodníci s kožešinami. Touha církve po spasení křesťanstvím netknutých duší oregonských Indiánů však byla tak silná, že v roce 1836 presbyteriánští misionáři Marcus Whitman a Henry Spalding se svými manželkami vydali na 3500 km dlouhý pochod.

Zprávy, které posílali, byly vesměs velmi pozitivní, proto je do vysněných oblastí Oregonu a Kalifornie následovalo mnoho lidí i rodin s dětmi. Místa je lákaly hlavně velkými zásobami dřeva, úrodnou půdou a příjemným klimatem. Navíc se ukázalo, že se na západě nevyskytuje malárie, která sužovala místní zemědělce. Cesta do země zaslíbené však byla poměrně obtížná, vedla z Independence v Missouri napříč Velkými pláněmi, přes Skalisté hory a její zdolání trvalo od čtyř až do osmi měsíců. Na cestě poutníky čekala řada překážek v podobě náročného terénu, hladu, vyčerpání, mrazů a sněhových kalamit v horách, nebo naopak nesnesitelná horka a četné nájezdy indiánů.

V letech 1841- 1848 se na západ vydalo jen 2700 lidí, kdežto o rok později už to bylo 30 tisíc. Než byla v oblasti zavedena železnice, prošlo tuto Oregonskou stezku kolem půl milionů přistěhovalců. Uvádí se však, že téměř každý patnáctý na cestě zemřel. Oregonská stezka se postupem času stala jednou z nejdůležitějších a nejznámějších transkontinentálních cest. Ze všech stezek souvisejících s dobýváním Divokého západu byla také nejslavnější. Končila až u řeky Columbia.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko