Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Devils Tower NM

Na severovýchodě Wyomingu se v blízkosti hranic se státy Montana a Jižní Dakota rozkládá zajímavý monument jménem Devils Tower. Tato geologická zvláštnost zdobící zdejší mírně zvlněnou krajinu byla v roce 1906 tehdejším americkým prezidentem Theodorem Rooseveltem vyhlášena prvním národním monumentem v USA.

Jde o čedičovou věž vysokou 870 metrů, vzniklou před 1 -2 miliony let, která je ve skutečnosti ztuhlým jádrem dávné sopky. Díky erozi, pomalému tuhnutí magmatu a smršťování povrchu zde nakonec zůstaly jen sloupcovité skalní útvary. Název tomuto místu dal v roce 1876 americký plukovník Dodge, který tudy procházel se svou vojenskou expedicí. První zmínka o neobvyklém čedičovém útvaru je zaznamenána v jeho cestopisu popisujícím oblast Black Hills. Název Devils Tower nakonec vznikl jako nepřesný překlad původního indiánského názvu Věž zlých bohů. Tento název se mezi veřejností nakonec ujal a oblast jej nese do dnešní doby.

Podle legendy indiánského kmene Kiowas tento skalní útvar vznikl z malé skály, na kterou se uchýlilo sedm mladých dívek ve snaze utéct před rozzuřenými medvědy. Skála, aby je ochránila, se vyzdvihla do obrovské výšky, kam se medvědi nemohli dostat. Na skále jsou údajně dodnes patrné stopy po drápech medvědů, kteří se za nimi snažili dostat nahoru. Tuto událost a zachráněné duše indiánských dívek má připomínat 7 malých hvězd, které na noční obloze tvoří souhvězdí Plejády.

V oblasti se nachází návštěvnické centrum, od kterého vede asi míli dlouhá pěší trasa Tower Trail obcházející celou skalní věž. Cesta je nezpevněná a poměrně úzká, vede lesem, ale také obrovským balvanovým polem, jež tvoří nalámané kamenné sloupy spadané z úbočí skály. Místo je obrovským lákadlem pro horolezce ze všech koutů světa, kterých zde každoročně zavítají tisíce. Chtějí se osobně utkat s tímto přírodním dílem a nakonec se radovat z nádherného panoramatického výhledu na jejím vrcholu.

Devils Tower se objevil i v několika slavných filmech, jako je třeba film Blízká setkání třetího druhu od Stevena Spielberga z roku 1977. Skála v něm představuje místo, kde došlo ke kontaktu mezi lidstvem a mimozemskou civilizací. V těsné blízkosti věže je ve filmu možné vidět přistávat obrovskou kosmickou loď.

Devils Tower je přitažlivou lokalitou, kterou každoročně navštíví kolem 400 tisíc návštěvníků. Kromě již zmíněných horolezců sem rádi přijíždějí také vyznavači kultu UFO, ale i obyčejní turisté. Každý kdo putuje skrz Wyoming, by si toto jedinečné místo neměl nechat ujít.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko