Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Jackson Hole

(1924 – 3185 m. n. m.)
Na okraji překrásné přírodní rezervace v údolí řeky Snake River se rozkládá skiareál Jackson Hole s jedněmi z nejnáročnějších terénů na světě. Příroda, která jej obklopuje, náleží pod Grand Teton National Park, na který následně navazuje i slavný Yellowstonský Národní park. Do Jackson Hole je možné se dostat dvěma způsoby. Buď přiletíte na mezinárodní letiště v Salt Lake City v sousedním Utahu, odkud se budete muset ještě dalších asi 450 km trmácet pronajatým autem, nebo využijete vnitrostátní leteckou linku s přistáním na místním malém letišti v údolí řeky Snake River. Odtud už je to do Jackson Hole jakoby kamenem dohodil.

Lyžařský areál Jackson Hole je doslova rájem pro milovníky náročných černých terénů, které bývají podle náročnosti označeny několika diamanty. Zkušeným lyžařům jsou zde tak k dispozici ty nejprudší a nejextrémnějsí svahy z celé Severní Ameriky. Po víkendové návštěvě tohoto resortu pak budete potřebovat ještě týden na odpočinek a regeneraci svalů. Pokud si během svého pobytu v Jackson Hole budete chtít od lyžování na nějakou dobu odpočinout, díky jedinečné okolní krajině s množstvím zajímavých lokalit se jistě nudit nebudete. Najměte si auto nebo zaplaťte autobus a vyrazte po 89. silnici za krásami okolních národních parků. Mezi jehličnatými lesy se například rozprostírají jezera Jackson Lake a Yellowstone Lake s průzračně čistou vodou.

Přestože jsou zde tak vynikající a jedinečné lyžařské terény, je zima v Jackson Hole vedlejší sezónou. Největší příliv turistů zde zaznamenávají během letních měsíců, kdy se lidé vydávají na výlety do okolních přírodních rezervací. Pokud si ale myslíte, že v zimě zde díky tomu bude levněji, jste na omylu. Ceny zůstávají po celý rok stejně předražené, jedinou výhodou je v zimě dostatečné množství volných ubytovacích kapacit a aprés-ski zábavy. Nejlevnější ubytování ve městě je k mání od $100 za noc, běžná cena $300-400 za noc. Lyžařské zázemí představuje historické městečko Jackson Town vystavěné v kovbojském stylu s domy v tradiční srubové zástavbě. Zajímavé jsou zdejší historické obchůdky, saloony s kulečníkovými sály a živou kapelou hrající country. Dobové zde mají dokonce i dřevěné chodníky. Přestože se městečko nachází asi 30 km od Lyžařských terénů, jeho návštěva se jistě vyplatí a bude pro vás nezapomenutelným zážitkem. Ubytování poskytuje také lyžařská základna Teton Village, která je sice blízko lanovek, ale už zde nepocítíte tu jedinečnou westernovou atmosféru. Z Jackson Townu i Teton Village jezdí do areálu pravidelně skibusy a jedna jízda vás vyjde na $3.

Lyžuje se na svazích kopce Rendezvous měřícím 3185 metrů nad mořem a Apres Vous s výškou 2585 metrů. Na vrchol Rendezvous vás vyveze kabinková lanovka Tram, ze které můžete sledovat odvážné lyžaře, kteří se vrhají do průrvy Cobert's Couloir, kterou začíná sjezd z vrcholu. Mnoho lyžařů sem však jezdí jen proto, aby si mohli tuto jedinečnou oblast nafotit nebo ji alespoň na vlastní oči vidět. To má za následek nekonečné, někdy až půlhodinové fronty na konečné stanici kabinkové lanovky. Nedaleko městečka Jackson Town se nachází ještě hora Snow King sloužící pro příměstské a noční lyžování. Většina svahů má jihovýchodní orientaci, ale horní části areálů nemívají problémy s nedostatkem sněhu. Pouze sjezdovky, které jsou velmi příkré a navíc vystavené slunci mohou mít na jaře horší sněhové podmínky, nebo mohou být uzavřeny úplně. V zimním období zde průměrně napadne až 12 metrů suchého sněhu. V nabídce je pro lyžaře připraveno množství zelených, modrých a černých tratí. Kolem 90 % ze všech terénů jsou skutečně náročné tratě. Je však dobré vědět, že tratě, které jsou v Jackson Hole označeny jako modré, by v jiných lyžařských areálech měly černou barvu. Najdeme zde také sjezdovku s nejvyšším převýšením v Americe – 1260 metrů. Na své si tak přijdou extrémní lyžaři a snowboardisté, kterým nevadí prudké padáky ani skoky ze skal. Díky těmto možnostem resort Jackson Hole nemá ve světě konkurenci.

Vyznavači běžeckého lyžování si v Jackson Hole a jeho okolí také přijdou na své. Jsou zde pro ně připraveny skvělé podmínky na pečlivě upravovaných tratích vedoucích údolím Tetonské rezervace. Kromě těchto forem zábavy si zde můžete také zapůjčit sněžný skútr a projet se po Yellowstonském parku. Další možností je jízda na saních, které jsou taženy stádem amerických jelenů z obory National Elk Refuge. Součástí resortu je také lyžařská škola pro začátečníky a mírně pokročilé, školka pro nejmenší a výuka jízdy v hlubokém sněhu na prudkých svazích. Na dobré jídlo je možné se zastavit v chatě Casper nebo v údolí v Teton Village, kde stojí například stylová jídelna Mangy Moose. Pokud se budete v této oblasti nacházet, určitě nevynechejte návštěvu míst jako The Million Dollar Cowboy, The Shady Lady, Huff House Inn či Silver Dollar.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko