Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

John D Rockefeller Jr MP

John D. Rockefeller Junior byl synem slavného amerického průmyslníka a filantropa Johna Davisona Rockefellera narozeného v roce 1839. Ten v roce 1870 založil firmu Standard Oil Company, kterou řídil až do svého odchodu do penze v roce1897. Firma Standard Oil začala v Ohiu fungovat jako sdružení založené společně s bratrem Williamem Rockefellerem, Henry Flaglerem, chemikem Samuelem Andrewsem a tichým společníkem Stephenem V. Harknessem.

Rockefeller si však stále držel akcie ve svém vlastnictví. Díky tomu, jak rostla cena a důležitost benzínu, rostlo také Rockefellerovo jmění a majetek. Záhy se stal nejbohatším člověkem na světě a prvním americkým miliardářem. Často je také označován za nejbohatší osobu v celé americké historii. Se svou ženou Laurou Celestií Spelmanovou měl 4 dcery a jednoho syna – Johna D. Rockefellera Juniora, který byl pověřen důvěrou a dohledem nad nadacemi. Rodina Rockefellerů měla v Národním parku Grand Teton po dlouhou dobu ranč. Později všechna svá území darovali vládě s tím, že je připojí k parku.

Na počest Johna D. Rockefellera Jr. je dnes pojmenována silnice protínající oblast národních parků Grand Teton a Yellowstone. Tuto vyhlídkovou silnici spravuje organizace National Park Service. John Rockefeller se zasloužil o založení a rozšíření několika amerických parků, jako třeba Grand Teton, Great Smoky Mountains, Virgin Islands nebo Acadia. Silnice byla založena v roce 1972 a zaujímá plochu 97 km2 a je dnes součástí Velkého Yellowstonského ekosystému. Její hranice tvoří Caribou-Targhee National Forest, Bridger-Teton National Forest a Teton Wilderness.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko