Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

John D Rockefeller Jr MP

John D. Rockefeller Junior byl synem slavného amerického průmyslníka a filantropa Johna Davisona Rockefellera narozeného v roce 1839. Ten v roce 1870 založil firmu Standard Oil Company, kterou řídil až do svého odchodu do penze v roce1897. Firma Standard Oil začala v Ohiu fungovat jako sdružení založené společně s bratrem Williamem Rockefellerem, Henry Flaglerem, chemikem Samuelem Andrewsem a tichým společníkem Stephenem V. Harknessem.

Rockefeller si však stále držel akcie ve svém vlastnictví. Díky tomu, jak rostla cena a důležitost benzínu, rostlo také Rockefellerovo jmění a majetek. Záhy se stal nejbohatším člověkem na světě a prvním americkým miliardářem. Často je také označován za nejbohatší osobu v celé americké historii. Se svou ženou Laurou Celestií Spelmanovou měl 4 dcery a jednoho syna – Johna D. Rockefellera Juniora, který byl pověřen důvěrou a dohledem nad nadacemi. Rodina Rockefellerů měla v Národním parku Grand Teton po dlouhou dobu ranč. Později všechna svá území darovali vládě s tím, že je připojí k parku.

Na počest Johna D. Rockefellera Jr. je dnes pojmenována silnice protínající oblast národních parků Grand Teton a Yellowstone. Tuto vyhlídkovou silnici spravuje organizace National Park Service. John Rockefeller se zasloužil o založení a rozšíření několika amerických parků, jako třeba Grand Teton, Great Smoky Mountains, Virgin Islands nebo Acadia. Silnice byla založena v roce 1972 a zaujímá plochu 97 km2 a je dnes součástí Velkého Yellowstonského ekosystému. Její hranice tvoří Caribou-Targhee National Forest, Bridger-Teton National Forest a Teton Wilderness.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko