Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palo Alto Battlefield NHS

Národní historický park Palo Alto Battlefield se nachází v blízkosti městečka Brownsville v Texasu a chrání území, kde se dne 8. května roku 1846 odehrála významná bitva americko-mexické války – bitva o Palo Alto. Tuto válku v květnu 1846 vyhlásil tehdejší prezident USA James K. Polk, který také rozhodl bojovat o roviny v oblasti Palo Alto. Byl to první velký konflikt o hraniční oblast mezi těmito dvěma státy. Spojené státy americké nakonec po vpádu armády do Mexika bitvu vyhrálo.

Toto vítězství znamenalo další půdu pro americkou invazi a Spojené státy tak mohly pokračovat v okupaci severovýchodní části Mexika, oblasti na jih od Rio Grande. Válka skončila dne 2. února roku 1848 podepsáním smlouvy o Guadalupe Hidalgo. Tato smlouva zajistila USA rozšíření o více než půl milionu čtverečních kilometrů.

Organizace National Park Service získala pod svou ochranu více než třetinu území tohoto bitevního pole a vytvořila zde národní historické místo. Zbytek území je stále majetkem soukromých vlastníků. Na poli se dokonce vyskytuje vzácný druh tvrdolistého keříku – Honey Mesquite (Prosopis glandulosa). Tato vyšší dvouděložná rostlina se zde vyskytuje v nezvykle vysoké koncentraci a je také důvodem, proč byla oblast označena za chráněnou. Palo Alto Battlefield má tedy význam nejen z hlediska historického, ale také přírodovědného.

V parku se nachází návštěvnické centrum, kde si můžete prohlédnout nejrůznější exponáty spojené s touto bitvou a seznámit se s jejími příčinami a důsledky. Stejně tak můžete shlédnout asi 15 minutové video s názvem „Válka o Rio Grande“. Asi kilometr dlouhá naučná stezka vede okolo bojiště a nachází se na ní vzdělávací interpretační panely. Od roku 1978 je Palo Alto Battlefield národním historickým místem, v roce 1992 zde byly ještě trochu upraveny hranice. V roce 2009 se místo nově stalo dokonce Národním historickým parkem.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko