Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chamizal NM

Na hranicích amerického státu Texas a Mexika se nachází městečko El Paso, v jehož jižní části na Cordova Island leží Národní monument El Chamizal. Toto místo bylo po dlouhá léta předmětem sporů mezi USA a Mexikem a to právě kvůli vytyčení hranic. Až do roku 1963 patřilo toto území Mexiku. V letech 1866 – 1967 došlo několikrát ke změně polohy kanálu řeky Rio Grande.

Roku 1968 se na mostě spojující obě země setkal tehdejší prezident USA L. B. Johnson s mexickým prezidentem Gustavem Díazem Ordazem, aby se zúčastnili ceremoniálu vrácení sporného území El Chamizal Mexiku. Nakonec došlo k přátelskému uznání této částí hranice Mexiku. Konečná dohoda byla podepsána 28. 10. 1967 a voda byla odkloněna do nového kanálu, který dnes tvoří hranici.

Dnes se na tomto místě nachází Národní památník, který je symbolem americko-mexického přátelství. Rozkládá se na ploše 55 akrů a kromě památníku zde naleznete také návštěvnické centrum, muzeum, galerii, divadlo a amfiteátr. Chamizal se stal odpočinkovým místem s možností grilování a vyhledávanou turistickou lokalitou. Je pod správou organizace National Park Service a je také zapsán v Národním registru historických míst.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko