Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Camino Real de Tierra Adentro NHT

El Camino Real je nejstarší a nejdelší nepřetržitě používanou cestou ve Spojených státech amerických. Evropští kolonisté ji využívali při svých cestách do Nového Španělska (dnešního Nového Mexika). El Camino Real se táhla v délce 2560 kilometrů z Mexico City, Santa Fe až do Nového Mexika. Využívala se pro obchodní účely převážně v letech 1598 – 1882. Její americká část protínající v délce 646 km stát Nové Mexiko byla v říjnu roku 2000 vyhlášena Národní historickou stezkou a spadá pod ochranu organizace National Park Service.

Od hranic mezi Texasem a Novým Mexikem, vede do San Juan Pueblo cesta U. S. Route 85, která lemuje tuto historickou stezku a je z ní hezká vyhlídka na okolní krajinu. Části této historické obchodní cesty jsou přizpůsobeny jízdě na kole, koni nebo pro pěší výlety. Jedním z takových úseků je například Paseo del Bosque nedaleko Albuquerque nebo Rio Grande Trail. Na severu se stezka napojuje na další důležité obchodní tepny Old Spanish Trail a Santa Fe Trail.

Podél stezky můžete narazit na staré pevnosti Fort Craig a Fort Selden. Ke stezce El Camino Real de Tierra Adentro patří také návštěvnické centrum a muzeum, které se nachází asi 30 mil jižně od městečka Socorro. Centrum je společně se stezkou od roku 2005 národní památkou. Ukrývá cenné exponáty a artefakty spojené s historií a dědictvím stezky El Camino Real. Mnoho lidí, kteří dnes žijí na jihozápadě Nového Mexika, jsou pravděpodobnými potomky původních osadníků, kteří se sem dopravili právě po této stezce.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko