Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Amistad NRA

Asi deset kilometrů od texaského městečka Del Rio se na hranicích s Mexikem rozkládá významná rekreační oblast Amistad National Recreation Area. Nachází se zde stejnojmenná přehradní nádrž s azurově modrou vodou, která byla zbudována na řece Rio Grande. Právě zde se Rio Grande stéká s řekami Devils River a Pecos River. Španělský název Amistad znamená v překladu „přátelství“.

Přehrada zde byla vybudovaná v roce 1969 a i dnes poskytuje skvělé podmínky ke koupání, což ocení snad každý, kdo projíždí touto žárem spalovanou krajinou a sní o osvěžujících plážích Mexického zálivu. Skrytá zákoutí na pozadí vysokých stěn vápencových kaňonů táhnou do Amistadu vyznavače vodních sportů z širokého okolí. Za vstup do této rekreační zóny se platí 4 dolary a k dispozici jsou návštěvníkům také čtyři kempy s celoročním provozem.

Lidé sem jezdí hlavně za pestrými možnostmi rekreačního vyžití, jako je třeba plavba lodí, rybolov, lov, plavání, potápění, vodní lyžování, stejně tak jako kempování a možnosti pikniků. Zkušení potápěči rádi navštěvují zdejší hluboké podmořské jeskyně, které jsou jim přístupné. Jsou však velmi nebezpečné a tak by se do nich měli vydávat opravdu jen profesionálové, nikoli turisté bez rozsáhlého školení a příprav. Oblast je rovněž cenným geologickým a archeologickým nalezištěm a najdete v ní také řadu rostlinných a živočišných druhů.

Amistad je oblíbenou destinací pro obyvatelstvo městečka Del Rio a skvělé místo pro vyznavače všech druhů vodních sportů. Amistad byla vyhlášena Národní rekreační oblastí dne 28. listopadu roku 1990.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko