Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Padre Island NS

Padre Island, jenž je součástí amerického státu Texas, je po Long Isladu druhým nejdelším bariérovým ostrovem ve Spojených státech amerických.  Ostrov je situován na jižní, pobřeží Texasu v Mexickém zálivu. Vyhledáván je zejména pro své nekonečné bílé písčité pláže na svém jižním konci. Ostrov je pojmenován po Otci José Nicolasi Ballím žijícím v letech 1770 – 1829. Ten zde organizoval finanční sbírky na pomoc a výstavbu kostelů v Rio Grande Valley a také založil první mise v současném Cameron County.

Ostrov Padre Island je asi 209,2 km dlouhý, sahá od města Corpus Cristi na severu až po South Padre Island na jihu.  Na severním konci je ostrov propojen silnicí se sousedním ostrovem Mustang Island. Jižní konec je zase oddělen ostrova Brazos Island úžinou Brazos Santiago Pass.

Ostrov je jen velmi řídce obydlen, jediná města najdete na jeho jižním konci. Centrální část ostrova je zachována v původním nedotčeném stavu, je zde divoká příroda a žije zde i řada živočichů. Ostrov se od roku 1964 rozděluje na dvě části North Padre Island a South Padre Island, které vznikly výstavbou umělého kanálu Port Mansfield Channel. Celý Padre Island se nachází v okresech Cameron, Kenedy, Kleberg, Nueces a Willacy.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko