Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tennessee Civil War NHA

V roce 1784 byla Kongresu nabídnuta západní území Severní Karolíny, což se nelíbilo místním osadníkům a ti si proto vytvořili svůj vlastní tzv. Franklinův stát. Roku 1789 pak byla oblast oficiálně od Severní Karolíny oddělena a o osm let později vznikl samostatný stát Tennessee.

Před Občanskou válkou mnoho obyvatel tohoto státu sympatizovalo s Unií, ale ještě předtím, než válka doopravdy propukla, se začaly v zemi objevovat hluboké rozpory. Ve válce roku 1812 pak řada občanů získala pro Tennessee slávu a během Občanské války se pak právě Tennessee stalo hned po Virginii nejdůležitějším bojištěm. Reorganizace státu nebyla nijak agresivní a násilná, ale přesto tu vznikla roku 1865 bělošská organizace Ku-Klux-Klan, jež byla zaměřena proti spoluobčanům z řad černochů.

30. a 40. léta pak znamenala pro Tennessee velké změny. Hlavně došlo k vybudování hydroenergetické soustavy Tennesee Valey, která změnila celou tvář státu. Odstranila záplavy a zrychlila průmyslový vývoj. Zároveň se s jeho rozvojem ukončila závislost na zemědělství, jež tu až do té doby panovala. Levná energie umožnila rozvíjení dalších oblastí průmyslu – výroba hliníku a barevných kovů, chemický, sklářský a elektronický průmysl. Služby, obchod a cestovní ruch také nejsou zanedbatelnou položkou.

V současné době se na území Tennessee rozkládá Národní památkový prostor Tennessee Civil War, který přibližuje celý příběh tohoto státu během Občanské války v letech 1860 - 1875. Toto místo má za úkol zachovat dědictví a odkazy Občanské války a seznámit návštěvníky také s jejími následky. Chráněný památkový prostor se rozkládá na území celého státu Tennessee a je spravováno společností Historic Preservation at Middle Tennessee State University. Pod ochranou jsou nejen historická bojiště, ale také historické domy, muzea, hřbitovy, kostely a městské čtvrti, které jsou nějakým způsobem spojeny s Občanskou válkou.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko