Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tennessee Civil War NHA

V roce 1784 byla Kongresu nabídnuta západní území Severní Karolíny, což se nelíbilo místním osadníkům a ti si proto vytvořili svůj vlastní tzv. Franklinův stát. Roku 1789 pak byla oblast oficiálně od Severní Karolíny oddělena a o osm let později vznikl samostatný stát Tennessee.

Před Občanskou válkou mnoho obyvatel tohoto státu sympatizovalo s Unií, ale ještě předtím, než válka doopravdy propukla, se začaly v zemi objevovat hluboké rozpory. Ve válce roku 1812 pak řada občanů získala pro Tennessee slávu a během Občanské války se pak právě Tennessee stalo hned po Virginii nejdůležitějším bojištěm. Reorganizace státu nebyla nijak agresivní a násilná, ale přesto tu vznikla roku 1865 bělošská organizace Ku-Klux-Klan, jež byla zaměřena proti spoluobčanům z řad černochů.

30. a 40. léta pak znamenala pro Tennessee velké změny. Hlavně došlo k vybudování hydroenergetické soustavy Tennesee Valey, která změnila celou tvář státu. Odstranila záplavy a zrychlila průmyslový vývoj. Zároveň se s jeho rozvojem ukončila závislost na zemědělství, jež tu až do té doby panovala. Levná energie umožnila rozvíjení dalších oblastí průmyslu – výroba hliníku a barevných kovů, chemický, sklářský a elektronický průmysl. Služby, obchod a cestovní ruch také nejsou zanedbatelnou položkou.

V současné době se na území Tennessee rozkládá Národní památkový prostor Tennessee Civil War, který přibližuje celý příběh tohoto státu během Občanské války v letech 1860 - 1875. Toto místo má za úkol zachovat dědictví a odkazy Občanské války a seznámit návštěvníky také s jejími následky. Chráněný památkový prostor se rozkládá na území celého státu Tennessee a je spravováno společností Historic Preservation at Middle Tennessee State University. Pod ochranou jsou nejen historická bojiště, ale také historické domy, muzea, hřbitovy, kostely a městské čtvrti, které jsou nějakým způsobem spojeny s Občanskou válkou.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko