Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Shiloh NMP

Národní vojenský park Shiloh uchovává místa, kde se odehrály důležité bitvy Americké občanské války. Konkrétně jde o bojiště Shiloh a Corinth Battlefields. V hlavní části parku se rozkládá město Shiloh, které leží asi 14 mil jižně od města Savannah ve státě Tennessee.

Bitva u Shiloh byla jednou z prvních velkých bitev Americké občanské války. Trvala dva dny, 6. a 7. dubna roku 1862 a zúčastnilo se jí přibližně 65 tisíc unionistických vojáků pod vedením Ilyssese S. Granta a Dona Carlose Buella a 44 tisíc vojáků Konfederace, které do boje vedl jižanský generál Albert Sidney Johnston – ten byl v boji zabit. Bitva u Shilohu byla jednou z nejkrvavějších bitev války s 25 000 oběťmi na obou stranách. Ani dva dny bojů však nerozhodly o vítězi. Zemřel zde A.S. Johnston a Grant byl na několik měsíců zbaven velení.  

Tento národní vojenský park byl založen 27. prosince roku 1894 a to na žádost místních zemědělců, kteří si ztěžovali na to, že jejich prasata na polích vyhrabávají ostatky vojáků, kteří zde padli v boji. Žádali, aby s tím spolková vláda konečně něco udělala a tak se i stalo. Místo bylo nakonec 10. srpna roku 1933 zapsáno pod patronát organizace National Park Service. Park je také od října roku 1966 zapsán v Národním registru historických míst.

K parku náleží rovněž i Národní hřbitov, který se nachází v jeho severovýchodní části a přiléhá k návštěvnickému centru. Na ploše 81 300 metrů čtverečních je zde pochováno 3584 vojáků Unie, ale známá je identita pouze 2357 z nich. Hřbitov byl k National Park Service připojen v roce 1933.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko