Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Shiloh NMP

Národní vojenský park Shiloh uchovává místa, kde se odehrály důležité bitvy Americké občanské války. Konkrétně jde o bojiště Shiloh a Corinth Battlefields. V hlavní části parku se rozkládá město Shiloh, které leží asi 14 mil jižně od města Savannah ve státě Tennessee.

Bitva u Shiloh byla jednou z prvních velkých bitev Americké občanské války. Trvala dva dny, 6. a 7. dubna roku 1862 a zúčastnilo se jí přibližně 65 tisíc unionistických vojáků pod vedením Ilyssese S. Granta a Dona Carlose Buella a 44 tisíc vojáků Konfederace, které do boje vedl jižanský generál Albert Sidney Johnston – ten byl v boji zabit. Bitva u Shilohu byla jednou z nejkrvavějších bitev války s 25 000 oběťmi na obou stranách. Ani dva dny bojů však nerozhodly o vítězi. Zemřel zde A.S. Johnston a Grant byl na několik měsíců zbaven velení.  

Tento národní vojenský park byl založen 27. prosince roku 1894 a to na žádost místních zemědělců, kteří si ztěžovali na to, že jejich prasata na polích vyhrabávají ostatky vojáků, kteří zde padli v boji. Žádali, aby s tím spolková vláda konečně něco udělala a tak se i stalo. Místo bylo nakonec 10. srpna roku 1933 zapsáno pod patronát organizace National Park Service. Park je také od října roku 1966 zapsán v Národním registru historických míst.

K parku náleží rovněž i Národní hřbitov, který se nachází v jeho severovýchodní části a přiléhá k návštěvnickému centru. Na ploše 81 300 metrů čtverečních je zde pochováno 3584 vojáků Unie, ale známá je identita pouze 2357 z nich. Hřbitov byl k National Park Service připojen v roce 1933.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko