Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stones River NB

Jednou z velmi důležitých bitev Americké občanské války byla také bitva u Stones River, která zde probíhala od 31. prosince 1862 do 2. ledna roku 1863. Je podkládána za jednu z nejkrvavějších bitev, protože měla snad nejvyšší procento obětí na obou stranách – Unie i Konfederace. Ačkoliv byla bitva nakonec bezvýsledná, unionistická armáda zde odrazila 2 útoky Konfederace. Armády Konfederace se nakonec po této bitvě stáhly a postoupily nadvládu a kontrolu nad státem Tennessee Unii.

Dnes se na místě, kde se tato bitva odehrála, nachází Národní bojiště Stones River. Je situováno u městečka Nashville ve státě Tennessee, v místě, kudy se klikatí řeka Stones River. Najdete zde pozůstatky po Americké občanské válce, čímž je návštěvníkům přiblížena historie Spojených států amerických. Tento rozlehlý park byl založen 3. března roku 1927 a od roku 1933 je pod správou organizace National Park Service. Na Národní bojiště byl přejmenován dne 22. dubna roku 1960. Stejně jako všechny další historické oblasti a památky, které spravuje National Park Service, je i toto bojiště od roku 1966 uvedeno v Národním registru historických míst.

Pod tuto chráněnou oblast patří také část pevnosti Rosecrans, což je ve skutečnosti tvrz, která zde byla postavena na základě objednávky unionistického generála Williama Rosecranse. Bojiště se rozkládá na ploše 2,87 km2, z čehož 1,99 km2 je ve vlastnictví státu. Pod ochranou parku je také Národní hřbitov Stones River National Cemetery z roku 1864, kde je pohřbeno 6850 vojáků padlých v této bitvě. 2562 z nich však nikdy nebylo identifikováno. S pohřbíváním obětí se začalo v roce 1865 a poslední byl proveden až o dva roky později. Na hřbitově stojí památník Hazen Brigade Monument. Hřbitov byl založen na příkaz hlavního generála George H. Thomase a pod dohledem kaplana Williama Earnshawa. Od roku 1933 je také tento hřbitov rozkládající se na ploše 81,3 km2 pod patronátem organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko