Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Stones River NB

Jednou z velmi důležitých bitev Americké občanské války byla také bitva u Stones River, která zde probíhala od 31. prosince 1862 do 2. ledna roku 1863. Je podkládána za jednu z nejkrvavějších bitev, protože měla snad nejvyšší procento obětí na obou stranách – Unie i Konfederace. Ačkoliv byla bitva nakonec bezvýsledná, unionistická armáda zde odrazila 2 útoky Konfederace. Armády Konfederace se nakonec po této bitvě stáhly a postoupily nadvládu a kontrolu nad státem Tennessee Unii.

Dnes se na místě, kde se tato bitva odehrála, nachází Národní bojiště Stones River. Je situováno u městečka Nashville ve státě Tennessee, v místě, kudy se klikatí řeka Stones River. Najdete zde pozůstatky po Americké občanské válce, čímž je návštěvníkům přiblížena historie Spojených států amerických. Tento rozlehlý park byl založen 3. března roku 1927 a od roku 1933 je pod správou organizace National Park Service. Na Národní bojiště byl přejmenován dne 22. dubna roku 1960. Stejně jako všechny další historické oblasti a památky, které spravuje National Park Service, je i toto bojiště od roku 1966 uvedeno v Národním registru historických míst.

Pod tuto chráněnou oblast patří také část pevnosti Rosecrans, což je ve skutečnosti tvrz, která zde byla postavena na základě objednávky unionistického generála Williama Rosecranse. Bojiště se rozkládá na ploše 2,87 km2, z čehož 1,99 km2 je ve vlastnictví státu. Pod ochranou parku je také Národní hřbitov Stones River National Cemetery z roku 1864, kde je pohřbeno 6850 vojáků padlých v této bitvě. 2562 z nich však nikdy nebylo identifikováno. S pohřbíváním obětí se začalo v roce 1865 a poslední byl proveden až o dva roky později. Na hřbitově stojí památník Hazen Brigade Monument. Hřbitov byl založen na příkaz hlavního generála George H. Thomase a pod dohledem kaplana Williama Earnshawa. Od roku 1933 je také tento hřbitov rozkládající se na ploše 81,3 km2 pod patronátem organizace National Park Service.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko