Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Obed Wild & Scenic River

Obed River je řeka stékající z plošiny Cumberland Plateau v Tennessee. Její přítoky jsou vyhledávány milovníky divoké vody. Když pojedete po silnici Highway 70 Crossville, dojedete ke starému opuštěnému železničnímu mostu, který se klene před řeku. Tento most byl v minulosti důležitou součástí železničního systému, který propojoval města Nashville a Knoxville. O několik mil dále dnes řeku přemosťuje most, přes který jezdí státní linka č. 298 – Genesis Road.

V Obed Wild & Scenic River je spousta možností sportovního vyžití. Nádherná krajina tohoto neobvyklého parku láká vyznavače převážně vodních sportů, ale také horolezectví a rybaření. Oblast je pod správou organizace National Park Service. Povodí řeky Obed River se stalo také velmi populární destinací pro obyvatele města Wartburg. Tato divoká řeka i se svým okolím dnes vypadá stejně, jako za dob, kdy do této oblasti zavítali první bílí osadníci, tedy na počátku 18. století. Celá tato oblast byla doslova rájem pro rybáře a lovce, zatímco zemědělcům se zde kvůli špatné půdě příliš nedařilo. Území proto bylo jen velmi skromně osídleno.

Dnes je Obeda River lákavou turistickou atrakcí a nabízí svým návštěvníkům řadu venkovních rekreačních příležitostí. Lidé nejčastěji sjíždějí řeku na raftech, kánoích nebo kajacích. Povodí řeky se rozděluje do tří stupňů obtížností. Také proto je Obed River považována za jednu z nejlepších divokých řek ve Spojených státech amerických. Pískovcové skály lemující tok řeky zase poskytují poměrně náročné trasy pro zkušené horolezce. Různé skalní útvary najdete ve velké části tohoto parku. Kromě klasického lezení se zde můžete věnovat také boulderingu.

V řece je povoleno rybařit, zdejší vody jsou velmi bohaté na četné druhy sladkovodních ryb. Ulovit zde tak můžete třeba okouna, sumce, štiky a další druhy ryb. Na své si zde však přijdou také milovníci pěší turistiky, oblast kolem Obed Wild & Scenic River je doslova protkána značenými turistickými trasami nejrůznějších délek a náročností.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko