Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Andrew Johnson NHS

Andrew Johnson byl v letech 1865 – 1869 sedmnáctým prezidentem Spojených států amerických. Byl také jedním ze dvou prezidentů, kteří byli zvoleni na kandidátce National Union Party. Do úřadu nastoupil z pozice viceprezidenta po atentátu na prezidenta Abrahama Lincolna a úřadoval po čtyři následující roky.

Andrew Johnson se narodil v roce 1808 ve městě Raleigh v Severní Karolíně. Jeho otcem byl poměrně chudý Jacob Johnson, který v Andrewových třech letech zemřel. Matkou byla Mary McDonough, která jej vychovávala sama a bez finančních prostředků. V deseti letech se tak Andrew dostal i se svým bratrem do učení na krejčího. Po šesti letech krejčovské výuky u mistra se rozhodli utéct do města Greenville ve státě Tennessee a snažili se založit si vlastní dílnu. V devatenácti letech už zaměstnával několik otroků, se kterými však měl velmi dobré vztahy a bral je jako přátele. Právě při práci s těmito lidmi mladý Johnson zjistil, že je zapálený pro politiku a věci veřejné mu nejsou lhostejné, stejně tak jako lidská práva. Proto se rozhodl v politice angažovat.

Johnson dopomohl k založení dělnické strany, v roce 1829 byl zvolen do městské rady a o 4 roky později už je starostou města. Politická kariéra neustále vzrůstala a v roce 1935 byl zvolen do Sněmovny reprezentantů ve státě Tennessee. Po předchozích nezdařilých volbách se v roce 1839 konečně stává členem Senátu v Tennessee. Od roku 1843 je po dalších 10 let jako člen Demokratické strany zvolen do Sněmovny reprezentantů. Po návratu domů se stává guvernérem Tennessee a členem Senátu USA. Asi měsíc pak úřadoval jako 16. americký viceprezident, ale po smrti prezidenta Abrahama Lincolna převzal úřad prezidenta.

Dne 15. dubna roku 1865 složil prezidentský slib a v úřadu ihned navázal na Lincolnovu politiku smiřování se vzbouřenými státy Jihu.  Po čtyřletém funkčním období jej v úřadu prezidenta nahradil Ulysses S. Grant. Po odchodu z funkce a z Bílého domu se vrátil domů do Tennessee a sloužil v Senátu. Dne 31. července roku 1875 Andrew Johnson umírá na mrtvici u své dcery v Tennessee.

Ve městě Greenville v Tennessee se dnes nachází národní historické místo Andrew Johnson, které je pod správou organizace National Park Service. Toto místo bylo zřízeno na počest prezidenta Andrewa Johnsona. Jde o dva historické cihlové domy, v nichž prezident žil se svou ženou a dětmi v letech 1869 - 1875. V jejich blízkosti se nachází také Národní hřbitov z roku 1906 s jeho hrobem. Toto místo bylo v roce 1935 vyhlášeno národním památníkem a roku 1963 přejmenováno na národní historické místo. Před domy stojí Johnsonova socha.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko