Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Morristown NHP

Nedaleko města Morristown se rozkládá stejnojmenný historický park, který opatruje zajímavé lokality, jež byly v minulosti spojeny s Americkou revoluční válkou probíhající v letech 1775 – 1783. Oblast byla okupována generálem Georgem Washingtonem a jeho kontinentální armádou. Washington si vybral tuto lokalitu pro její logistické, topografické a geografické vojenské výhody. Další výhodou byla samozřejmě také blízkost New York City, který byl obsazen Brity v roce 1779.

Národní historický park Morristown se skládá ze tří míst: Ford Mansion, Fort Nonsence a Jockey Hollow. Všechna tato místa hrála důležitou roli během války, která byla ukončena teprve v roce 1783 podepsáním smlouvy v Paříži. Morristown byl tehdy nazýván hlavním vojenským městem a to hlavně díky své strategické poloze. Navíc byl také ústředím George Washingtona a zásobárnou základních potřeb.

Jockey Hollow se nachází několik kilometrů směrem na jih od Morristownu. Toto místo sloužilo jako tábor pro kontinentální armádu. Na vysokém kopci nad městem byla vystavěna pevnost Fort Nonsence, odkud byly vysílány ohňové signály.  Ford Mansion nacházející se na vrcholu kopce v Morristownu byl místem, kde George Washington a kontinentální armáda přečkala tvrdou zimu trvající od prosince 1779 až do května roku 1780.

Oblast se dne 2. března roku 1933 stala národním historickým parkem a přibližuje tak dějiny a historii země. Rozsáhlé archeologické práce pomohly odhalit některé nejasnosti související s válkou. V oblasti během války žilo kolem 13 tisíc vojáků, které připomínají už jen náhrobky kostelního hřbitova.

 

Kontextová reklama.

  • Zájezdy do USA a Kanady s CK SIMON-TOURIST

    Velký okruh po západu USA - parky Yellowstone, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další. Zájezd je vhodný i pro aktivní seniory. Plavby po Karibiku s českým delegátem po celou dobu zájezdu.
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

Zájezdy USA

Vyberte si z nabídky zájezdů do USA od CK Go2.

 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko