Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ellis Island NM

Na hranicích amerických států New York a New Jersey se nachází malinkatý ostrůvek Ellis Island, který je někdy nazývám jako „Vstupní brána do USA“ nebo „Vstupní brána ke svobodě“. Leží v zálivu při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu v těsné blízkosti ostrova Liberty Island, který je znám Sochou Svobody. Stejně jako k soše Svobody se na Ellis Island dostanete trajektem, který vyjíždí z Battery Park Area.

Ellis Island se v minulosti proslavil tím, že se zde nacházelo imigrační středisko pro přístav New York. Středisko vybudované na základech pevnosti Fort Gibson bylo v provozu v letech 1892 až 1954. Za tu dobu se stalo jakýmsi symbolem amerických přistěhovalců, protože tudy prošel prakticky každý druhý Američan – imigrant. V roce 1965 se stal Ellis Island součástí národního památníku Statue of Liberty National Monument. Od roku 1990 slouží budovy bývalého imigračního úřadu jako Muzeum přistěhovalectví (Immigration Museum). To nabízí dnešním návštěvníkům fascinující pohled na drsné zkušenosti imigrantů, kteří v New Yorku viděli svoji naději v lepší život. Seznámíte se s podmínkami, kterým museli přistěhovalci čelit při vylodění v Americe. Emigranti museli projít zdravotní prohlídkou a prohlídkou dokladů, aby mohli být vpuštěni do New York City. Ne vždy to však byla procházka růžovým sadem.

V dubnu roku 2001 byla na Internetu zdarma zpřístupněna databáze, která obsahuje údaje o více než 22,5 milionů lidí, kteří od roku 1892 prošli imigračním střediskem na ostrově Ellis Island. Mezi nejznámější osoby, o kterých je záznam v této databázi, patří například český hudební skladatel Antonín Dvořák, spisovatel Rudyard Kipling, operní zpěvák E. Caruso, doktor Sigmund Freud, herec Charlie Chaplin, americký prezident W. Wilson, podnikatel Walt Disney, fyzik Albert Einstein a mnoho dalších. Pokud vás zajímá Socha Svobody a chystáte se navštívit Liberty Island, určitě navštivte i Immigration Museum na blízkém ostrově Ellis Island.

 

Kontextová reklama.

  • USA - aktivní dovolená s CK Poznání

    Spojené státy jsou zemí nekonečných možností s nezapomenutelnými městy, úchvatnými parky a zajímavou historií. Abyste je důkladně poznali, musíte je navštívit několikrát za život. Začněte svůj americký sen třeba na východním pobřeží a objevujte s námi USA.
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Poznejte USA

Pomůžeme vám s výběrem nejlepšího zájezdu nebo vám připravíme zájezd přesně na míru vašim požadavkům.

Levné ubytování v USA

Levné ubytování v USA online a rychle.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na USA.Světadíly.cz najdete rady a tipy na cesty do Ameriky. Najdete zde informace o jednotlivých státech, městech, národních parcích a dalších zajímavostech. Určitě si vyberete ze široké nabídky poznávacích zájezdů do New Yorku a na Floridu. Tipy na akční letenky.


Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko